• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черноморски IcyLand

Започната от IcyLand, 01.12.2016 23:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IcyLand

Стартирах нов проект: Черноморски аквариум. 120/50/50 дисплей и 80/50/45 съмп. Скимер сънсън 388; климатк сън сън. Подкачваща помпа 2500-5000 л/ч ехайм и 2000л/ч за климатика.
Всичко вътре е извадено директно от морето, включително и водата. Осветлението все още го натаманявам за сега отново е лед прожектори, но ще претърпи промяна. Обитателите: много актинии, пасаж илария, 1 писийка,1риба каиш, 1 лапинка, 1 галя.

elldiablo

Ееее браво  *privet* супер е черноморския, майсторка си  :-)

IcyLand


julianiv

Харесва ми, особено първата снимка, цялата визия много добре създава усещане за морето. *BRAVO*

Стоян Михов

Здравей Грета, добре си дошла морската част. Много добър ивагуми хардскейп, може би най-добрия, който съм виждал в морската част тук. Страхотно начало.
Не знам дали ще можеш да ги опазиш всичките анемонии живи,че са малко специални в храненето, но пък са издържливи. Вероятно ще ти се наложи да сложиш някакъв пауърхед да прави течение в дисплея, за да не остават мъртви зони.
Коя риба е каиш? Еврейското попче ли?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

IcyLand

О, да! Не съм написала, че има два уейв мейкъра 3000 и 6000 и самата подкапваща помпа, но не съм я включила на макс. В момента е някъде към 3500-4000 л/ч.
Снимката която пускам на каиша не е моя, но рибето е същото.
Ако си същия Стоян Михов от youtube.. гледала съм всички клипчета и там реших да бъде черноморски. :)
Актинийките за сега хапват. Храня ги с прясна риба или калмар.

zx9r

Здравей, много добре изглежда аквариума! Камъните изглеждат чудесни и се чудя от каква дълбочина са вадени? И ако не е нахално пусни едно клипче да го видим в "движение"... Изненадах се малко, че има още ентусиасти за черноморски аквариуми понеже в раздела е мъртвило от много време!

IcyLand


zx9r

Супер е! Само една корекция ще си позволя да направя...писийката всъщност не е писийка, а е кеслерово калканче!

IcyLand

Ъпдейт

vasil dimitrov

 *THUMBS UP*Много красиво.Поздрави на папагала. :-D

Деян

Много красиво!  *DRINK*

Един въпрос (ако е безкрайно тъп, не се сърдете, аз съм в сладките води  :-D  ).
Всичките тия неща, които се виждат, затворени актинии ли са и ако да - защо не се отварят? Новодомци ли са, или пък нещо ги стресира?  :-)

IcyLand

Някой са отворени други полуотворени... Вчера местих аквариума в друга стая, беше голяма утрепия. Днес не съм ги хранила иначе се отварят. Някой все още посвикват, някой са нови, но след храна се отварят веднага

julianiv

Изглежда все по-автентично, страхотно се получава, поздравления!

ZIRO

Страхотен е, браво *privet*!

Similar topics (5)

33362

Публикации: 10
Прегледи: 10879

12052

Публикации: 56
Прегледи: 35819

40413

Публикации: 87
Прегледи: 50502

17715

Започната от Cabral


Публикации: 49
Прегледи: 37734