• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Барбун и сафрид

Започната от zx9r, 08.02.2013 14:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zx9r

08.02.2013 14:04 Last Edit: 08.02.2013 17:56 by zx9r
Някои интересни моменти които заснех днес        

Стоян Михов

Браво страхотен аквариум! Няколко въпроса.

1. От колко време са барбуните и оранжевите лапини (може би трябва да им казвам врасета :-D) в аквариума? Гледам ги, че лакомо ядат.
2. От нашето Черноморие ли са?
3. А тези барбуни от аватара ти твоите ли са?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

kamos

Браво много добре върви аквариума *DRINK*
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

zx9r

Не, от нета я бях свалял снимката преди време, а иначе барбуните и лапините ги имам от юли 2012. Лапинките бяха малки като ги хвнах и с времето се оказа,че са мъжко и женско. Мъжката наедря малко повече, но се чудя дали не са някакъв по-дребен вид защото вече са напълно развити а си остават около 5 см дълги. Иначе са черноморски всичките само мурмуритата,спаритата и таралежа са от Егейско море. И един рак си взех от там,но не го знам какъв е. Червен и прилича на тези които ползват черупката на рапана само дето е по-малък и ползва раковината на охлюв.  Тони, в понеделник ще посетя Химекс и се надявам да тръгне още по-добре аквариумчето *bg*

kamos

Работят до 16 30
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Стоян Михов

Цитат на: zx9r - 09.02.2013 17:22
Не, от нета я бях свалял снимката преди време
А добре, че са друг вид на аватара ти, Mullus surmuletus, които още не са доказани за Българските води.

Цитат на: zx9r - 09.02.2013 17:22
Лапинките бяха малки като ги хвнах и с времето се оказа,че са мъжко и женско. Мъжката наедря малко повече, но се чудя дали не са някакъв по-дребен вид защото вече са напълно развити а си остават около 5 см дълги.
Не, оранжева форма на Symphodus ocellaris трябва да са. То е много интересно с тези оранжеви форми, възможно и двете да са мъжки.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

zx9r

 Да възможно е :-) Иначе наистина са лакоми а ги храня всеки ден. Особено сафридите нямат изхранване... Лятото им пусках малки платеринки и се настървяваха много  *CRAZY* оцветяват се ярко и им избиват черни ивици направо като тигърчета        
: 09.02.2013г 19:07ч
   

zx9r

  Поразчистих доста от камъните и всички гадни алги и гадното циано. Сега светя само със силвания маринстар и е доста по-приветлив аквариума. Но гледам,че и с това осветление пак избиват алги :-( значи и цианото няма да закъснее,а за коралин само мога да мечтая... ето клипче с новия изглед         

zx9r

 Пиша тук, за да не отварям нова тема излишно. От 2 години имам един звяр, който до вчера мислих за морски език, но вчера попаднах на едно клипче и установих,че май май не е език. За 2 години не е пораснал нито милиметър, а се храни добре. Ето линк към клипа който гледах :                                                            А ето клип с моето рибе:     Та питането ми е едни и същи ли са рибите от двата клипа?