• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златната ми рибка умира..

Започната от cradle, 26.01.2010 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cradle

Започна да плува затруднено като постоянно не и достигаше въздух.Нямаше белези.После започна да обръща корема и вече не поемаше и въздух от повърхността..По "стара препоръка" я поставих в съд със студена вода без да я храня с дни.След един час се пооправи и вече знаеше кое е горе и кое е долу...
Стоеше в прекалено ниска температура от 15 градуса при което всеки би се досетил, че и трябва нагревател.Когато покачих температурата над 20 градуса тя пак започна да обръща корема и да не може да диша.Питам се докога ли ще издържи в малкия съд със студена вода
Най-големия ми и съществен проблем, за което се мразя е, че използвах нагревател  без регулатор което довеждаше до големи температурни разлики в аквариума при което само тя пострада..В аквариума ми по принцип има всичко необходимо но със сигурност му трябва повече чистене..
Ясно е, че проблема дойде от постоянната смяна на температурата ..Сега си стои на дъното в студена вода и не мърда .Май нямам шанс да я върна  в аквариума, където имам и рибки които обичат по-топла вода, а тя не може да диша в такава.Дали може някои да ми даде съвет?
Вече имам нагревател регулатор...но след дъжд качулка..Дано няма подобна тема, а ако има се извиняам..

houngan

Аквариума сигурно е пренаселен, няма достатъчно кислород, и предполагам е с неподходящ обем за златни риби (ако е под 60-70 л изобщо няма смисъл да се търсят причините защо започва да умира...).

Може и снимка да дадеш на рибката, а също и да опишеш какъв е аквариума - обем, филтрация, смени на вода и колко риби имаа в него и какъв вид са.

Bai Pe6o

Май доста си измъчил рибето. Със смените на температурата и с условията на живот като цяло. Особено пък ако си я хакнал директно от аквариума във студената вода, хептен си и разказал играта. Единственото, което можеш да направиш е да и осигуриш оптимални условия за живот и да се надяваш да се съвземе. Под оптимални условия разбирай всичко. Температура, параметри на водата, храна, спокойствие и т.н.
Успех!

cradle

Аквариумът ми е 60-70л и има само 3-4 големи риби и 5-6 по малки.Има доста водорасли, но не прекалено много а аерацията ми се вижда съвсем нормална, не прекалено силна или слаба
Вчера смених около 40% от водата на аквариума и сложих чешмяна вода, в която сложих капки Sera-Стабилизатор за вода, от което ни би трябвало да следва да имам проблем с водата..Да но днес извадих още едба рибка, този път скалария, с същите симптоми.Тя обаче е още по-зле защото е малка.Преместих я в престояла вода..там кадето е и златната рибка в момента. Опитва се да плува рязко, но не може и пак се обръща.
А междувреммено 1-2 от перките на златната рибка са започнали да стават черни от към края но се забелязва съвсем леко и дори не мога да ги видя добре.Дали не е заради прекалено ниската температура която сега е поне 21 но беше 15 преди 3 дни.Направо вече не знам какво да правя  :(

митко

Цитат на: cradle - 27.01.2010 23:58
Аквариумът ми е 60-70л и има само 3-4 големи риби и 5-6 по малки.Има доста водорасли, но не прекалено много а аерацията ми се вижда съвсем нормална, не прекалено силна или слаба
Вчера смених около 40% от водата на аквариума и сложих чешмяна вода, в която сложих капки Sera-Стабилизатор за вода, от което ни би трябвало да следва да имам проблем с водата..Да но днес извадих още едба рибка, този път скалария, с същите симптоми.Тя обаче е още по-зле защото е малка.Преместих я в престояла вода..там кадето е и златната рибка в момента. Опитва се да плува рязко, но не може и пак се обръща.
А междувреммено 1-2 от перките на златната рибка са започнали да стават черни от към края но се забелязва съвсем леко и дори не мога да ги видя добре.Дали не е заради прекалено ниската температура която сега е поне 21 но беше 15 преди 3 дни.Направо вече не знам какво да правя  :(
Като за начало можеш да потьрсиш темите за стартиране на аквариум за да не се налага да вадиш още трупове *NO*
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

cradle

 *HELP*
Ако някой знае как да спра почерняването на перките на златната ми рибка моля да помогне!!
*HELP*

Bai Pe6o

Не знам как да спреш почерняването на рибата, но знам че за скаларията, която си преместил, 21 градуса са прекалено ниска температура. Това е и една от причините да се избягва гледането на златни и скаларии на едно място. Между другото въпросната скалария, която стои на една страна и се опитва да плува рязко, можеш да я отпишеш.
Ако някой знае какво да се направи със златната да казва, но определено трябва да почетеш доста и да се постараеш да подобриш условията на любимците си.
Не се отчайвай. Такива моменти са неизбежни в началото.

Similar topics (5)

34957

Публикации: 9
Прегледи: 8923

60066

Започната от leviev


Публикации: 10
Прегледи: 2410

20407

Публикации: 4
Прегледи: 5101

28939

Публикации: 12
Прегледи: 7440

56794

Публикации: 6
Прегледи: 3827