• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с меланотения

Започната от endorphyn, 09.12.2008 00:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

endorphyn

Здравейте,отскоро 320 литровия аквариум е с истинските си обитатели.Около месец в него имаше няколко живородки и малко растения,за да подготвят водата,сега рибите са 3 глосолеписа,3 меланотения боесмани и 2 по мое мнение трифасциата.Забелязах,че едното хрилно капаче на една от м.боесмани леко е изпъкнало навън и на хрилете има нещо,което не мога да определя дали е някакво разрастване или са гъбички.Най-вероятно така съм я взел от магазина,при мен е около седмица и с другите риби нямам проблем.Засега е нормално подвижна,храни се и изглежда спокойна,но не знам дали е сериозно и има ли опасност за останалите риби.Попитах продавача в зоомагазина,но не получих задоволителен отговор.Ще съм благодарен за всяко съдействие и съвети от ваша страна.

stenli

Ако имаш друг аквариум премести рибката от съображения за сигурност и проследи дали се проблеми се развива по някакъв начин, или е просто деформация по рибката.

ceco

Аз имах същият проблем със същата рибка.Бяха и зачервени хрилете и имаше нещо от едната страна/като гъба/.Лекувах я продължително с Бактопур.Накрая ''гъбата '' изчезна, но и рибката си замина.Тази болест никой не можа да ми каже каква е, а повярвай говорих с доста опитни хора.Според ме е добре да я отделиш за известно време и ако примерно след седмица продължава да е жизнена и да се храни добре я връщай обратно.Може би става въпрос за вид паразити, които са в аквариума ти.Аз по тази причина ще си взема УВ лампа.

Similar topics (5)

6147

Публикации: 6
Прегледи: 5511

34362

Публикации: 3
Прегледи: 6537

58789

Публикации: 0
Прегледи: 1884

54711

Публикации: 0
Прегледи: 1484