• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За чесането при рибите и още нещо

Започната от DPI, 12.11.2014 20:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DPI

Цитат на: belika - 19.11.2014 23:33
Само да отбележа, че с вас съвсем не сме колежки и подобно фамилиарничене не е много красиво. Другото го разбрах в цялост с последния ви пост.
Успех. *THUMBS UP*
ААА, щом си се захванала с риби и пишеш тук - значи сме колежки по хоби. Не разбирам защо се обиждаш.  Ако мислиш, че аз съм много на "ти" с акваристиката, не е така, уча се. Справка - собствената ти тема, в която ми обясняваха за биоактиваторите и азотния цикъл.

kasaba

Колега как завършиха мъките ти с рестарт ли? На мен ми се струва, че те е била лепнала някаква бактериална като за финал, а преди това не си имал добър цикъл.

DPI

Не, рестарт нямаше. Само нов грунт и нови растения, смяна на 50% от водата. 
Препоръчаха ми човек, който продава и на съботния пазар, който каза, че най-добре е да се лекува със Сера Бактопур и Трипафлавин. Схемата е за 1 и 3 ден Сера Бактопур и Трипафлавин капка на литър, със 30% смяна на водата преди внасяне на лекарството, температура 28-29 градуса.
Намалих храненето на веднъж дневно и по-малко и рибите станаха по-живи, нямаше сплескани кореми, нямаше превивания, нищо. През 2-3 дни смяна на 20-30% от водата, сложих Сера Токсивек и Сера Бионитривек. 
Първо ходих в зоомагазин за тестване на водата, рибите хептен живнаха като заковах РН на 7 и NO2 на 0. Вече си купих и реактив на капки на NO2.
Забелязах (аз съм с едни халби за бира 30л. и 20 л.), че рибите се търкат, когато водата е с повишено количество на нитрити, то ако ги има, то и другите показатели са влошени.
Та в заключение при мен причините бяха - прехранване, оттам направо така наречената "гладна смърт" или занижаване на имунитета и лепване на някаква свободно движеща се бактерия в аквариума, който все пак не е стерилен - отттам и различните симптоми за смъртност, плюс нестабилен, ако въобще го е имало азотен цикъл.
Поне така си обяснявам нещата аз.

Similar topics (5)

55054

Публикации: 16
Прегледи: 7138

9354

Публикации: 17
Прегледи: 8139

45404

Публикации: 0
Прегледи: 194555

6999

Публикации: 7
Прегледи: 6689

33662

Публикации: 4
Прегледи: 5261