• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Язва - канален ред или...?

Започната от bonelez, 16.11.2009 22:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bonelez

Понеже не можах да се ориентирам какъв точно и е проблема на въпросната риба, прилагам 2 бързи снимки





и молба за съвет.

В началото, вече повече от 2 седмици, беше доста малко петънце, и си мислех че нещо се е "треснала" някъде или някоя от другите я е нападала....но, язвата взе да се оголемява и хич да не ми харесва.Странното е че, няма абсолютно никаква промяна в поведението, храни се със завиден апетит, плува си...?

Та, се замислям да я пускам ли по "каналния ред" или....?

Мерси предварително!

discus

Случайно да се вре около нагревател рибата.

bonelez

Хммм, знам ли я?По принцип ходят и в тази част на аквариума, има резон, но пък пред нагревателя има доста растения, а и странното е че не регенерира вече толкова време язвата, а напротив?

discus

Ако имаш къде да я отделиш и да проведеш един курс с бактопур добре, ако не аз бих я оставил да прояви някакви симптоми и тогава в "порцелановият доктор". За мен това е механично увреждане.

bonelez

Благодаря за съвета!

Нямам къде да я отделям, за това ще те послушам и ще я наблюдавам известно време, пък после...ще му мислим.Порцелановия доктор всичко лекува:-)

vasso

Това много напомня на моя барбус , при които нямаше промяна в поведението.Не я изхвърляи докато си яде и е нормално всичко. Може да е някакво заболяване, не заразно.

Similar topics (3)

58547

Публикации: 2
Прегледи: 1714

33318

Започната от defilers


Публикации: 0
Прегледи: 2122

3311

Публикации: 20
Прегледи: 11519