• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за Sera Costapur и "бактериите" във външният филтър.

Започната от x264, 13.04.2007 17:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

x264

При употреба на Sera Costapur  ще загинат ли нитрифициращите бактерии
във външният филтър?
Как да ги опазя ако лекарството им влияе зле?

theater

По принцип пише, че е базирано на малахитово зелено и формалин, което означава, че няма да се отрази добре на бактериите.
Преди време бях задал подобен въпрос за бактериите и си отговорих сам, че всъщност едва ли на някой му пука за тях. Може би най-добрия вариант е да се направи по-сериозна частична смяна на вода (да речем 50 %) и след това да се прибави колония бактерии в канистъра или във водата. Нитрифициращите бактерии имат свръхбързо възпроизводство и ако във водата няма подтискащи или убиващи ги вещества филтъра ще се изпълни с работещи бактерии за 3-4 дни.
140л - харацини
http://starividri.org

x264

Аз за всеки случай преместих въпросния канистър да "върти" друг аквариум,
а как седи въпросът със костапура и растенията?

Още във съвсем първоначален стадии излових "песачинките"
(след 3 дневно затъмнаяване на аквариума- "зелна вода")  имаше по Расборите
Има малко и по Черните неонки и кардиналите основно по опашките  и перките.
Като цяло 9о% от обитателите на са засегнати поне видимо.

Лошото е че аквариума е на 30-40дена и "проблемациите" започнаха,
а това лечение ще се отрази лошо като цяло за и без това крехката екосистема.

Надявам се поне да не е друго заболяването!

ogyy

щом ше е SERA - бактериите се въстановяватс nitrivek, но на мен от 10капки bactopur и 5 капки costapur на 100л.(имах гниене на перки на 1 скалария) ми изгни приблизително 15% от листната маса, и незнам ако не бях сложил toxivec дали нямаше да са 60

ceco

Аз съм имал 2 пъти ихтио.Лекувах с протазол.Според ме е по удачно.При него лекуваш само за 24 часа.Последствия при растенията нямах.Канистъра само го изключваш и източваш.Бактериите в него си живеят 24 часа и без вода.Не е необходимо и да затъмняваш аквариума.В раздела на Сера го има този медикамент.Правил съм го вече 2 пъти и съм убеден, че е по доброто решение.
След това добавях в канистъра бактерии.На другата сутрин водата бе кристална, което ще рече, че работи биологичната филтрация.

Similar topics (5)

15239

Публикации: 3
Прегледи: 2287

10215

Публикации: 4
Прегледи: 2872

5444

Публикации: 0
Прегледи: 3050

579

Започната от Halford


Публикации: 1
Прегледи: 3751

50798

Публикации: 2
Прегледи: 2701