• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Умират ми рибките

Започната от belqta, 19.08.2010 22:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Колеги, ако това е пепелник, хелерката е доста голяма. Дали просто не и е дошло времето. Не знам само предполагам. Високата температура както и Владо спомена ускорява метаболизма и съкращава и без това краткия живот на живородките.
.........
Само не разбрах - 50 л или 50% вода сменяш. Ако храната се разпрашава и цапа не е ли малко е 50 л седмично?  Ако е 50 л , за мен е малко - пак субективно, защото мойте цапат доста :)

belqta

Казах го така, не знам колко точно сменям, но не е малко. Понеже всяка седмица сифонирам дъното (не дълбоко,а само отгоре да обере екскременти на рибките).
1-2 легена + 1 кофа за престояла + малко прясна. Понякога взимам и от другият ми аквариум.
А относно храната, не ми остава. Прахообразната се изяжда от Неонките, Хелерите, тетрите, Пристела и Рамирезите. Това което падне на дъното се обира от Коридорас (към 10-тина са, няколко вида) Анцистрисуте, Птерогоплихт и Акантофталмус кули, а и да не забравя скатчето *YAHOO* (Гастромизон миерси)

Отделно на дънните им давам Tetra Water Mix и още една зелена (Tetra PlecoWafers)
Аз ползвам от няколко години храните на Tetra.

Similar topics (5)

2610

Публикации: 23
Прегледи: 10178

45574

Публикации: 6
Прегледи: 3944

14208

Публикации: 10
Прегледи: 5552

37361

Започната от valemy


Публикации: 4
Прегледи: 3177

13285

Публикации: 4
Прегледи: 3498