• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 08:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

страшен проблем със златните ми рибки

Започната от gogikz, 14.02.2013 11:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gogikz

Здравейте,
имам извънземен проблем със златните си рибки.От два дена всяка сутрин откривам,че някои от рибките ми са загубили или едното или двете си очи.Алвариума е стартиран преди 2 години в нехюго има около 15 рибки на различна големина 3 калихта и 2 коридораса 200 литра е и до сега подобни случаи е нямало.Някой има ли идея кой е виновника.Рибките не са в процес на размножаване не се гонят дори ми ве виждат унили,смених им 50%от водата ако е важно.

Caxapa

Има една бланка която се попълва. Дай подробности и снимки ако е възможно. Така може само да се гадае а и обясненията ти са малко несвързани.

gogikz

Не можах да намеря бланка,каква допълнителна информация да ви дам,снимка ще сложа довечера,но рибките не изглеждат болни от снимката ще се види просто,че им липсват очите


gogikz

Обем на аквариума:200л.

Височина:50см

Грунд
Дебелина на дъното:2-3см
Размер на камъчетата:3-5мм.
Осветление:5х 18 вата

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):да
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:2 по 1500л/ч
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:01.01.2012

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
смяна на 50% процента от водата
Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:не

Вода
Сменям по 40 литра (процента) на всеки.6 дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо. Водата е с температура 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24градуса.

Храна
Видове храна:суха
Колко често храните рибките си:1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:3мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:50%
Колко % са бързо растящи:10%
Колко плуващи:0

Риби:
Полово зрели(видове, брой):15 полово зрели 2
Млади риби(видове, брой):13
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):не

Георги

Където и да потърся за "изпаднали очи" попадам на бактериална инфекция и по-точно на туберкулоза, която е заразна.

http://www.nationalfishpharm.com/fish_diseases/eyes.html виж F).

http://www.fishy.ru/cgi-bin/pub/diag при маркиране на "Выпадение глаз" и "Вялость" излиза също:
Латинское наименование: Mycobacterium piscium
Другие наименования: Туберкулез
Возбудитель: бактерия

Пренася се от заразен аквариум с риби, растения, вода и инструменти.

Местя темата в болести.

gogikz

Има ли случай в който някое сомче например да им изсмуква очите?
Някакво лечение може ли да  започна?

Desmoria

Колкото и да не ти се вярва, една снимка може да хвърли много повече яснота от описанието. Така едва ли някой ще може да ти каже със сигурност от къде идва проблема.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Георги

Цитат на: gogikz - 14.02.2013 13:48
Има ли случай в който някое сомче например да им изсмуква очите?
Някакво лечение може ли да  започна?

Значи от 2 дена им падат очите, сомовете живеят отпреди с тях, нали? Няма логика да започнат да ги нападат изведнъж.

gogikz

Цитат на: Георги - 14.02.2013 14:20
Значи от 2 дена им падат очите, сомовете живеят отпреди с тях, нали? Няма логика да започнат да ги нападат изведнъж.

Да сомчетат ги имам отдавна,сега се сетих,че последния път като купувах риби едната която ми хванаха  беше без едно око ,но си помислих,че нещо са се били и я смених с друга от същия магазин преди да ги пусна в общия аквариум.Направих снимки не са много качествени дано помогнат.Сега забелязах,че едната ми риба тази най-голямата стои във вертикално положение



: 14.02.2013г 15:03ч
ето още една

Caxapa

Аз виждам рибките да са с очи.  Изпаднали не видях.

gogikz

на първата снимка ясно се вижда очната ябълка с червената точка кръв на мястото където е било окото на последната снимка дори размазана се вижда,че окото липсва.Другите снимки съм ги сложил за да се види общото състояние на рибите.Не съм на 5 години нито отглеждам риби от вчера,че да не знам кое е око кое не!!!

Caxapa

Не си на 5 ама лъжеш като 3 годишен.  В първия си пост пишеш, че всеки ден по някоя риба си изгубиша я едно, я двете очи. На първата не се вижда добре, а на последната е размазано и От телефона не се различава много. Та моля те, описвай проблема истински и реално, защото излиза съвсем друго на снимките.

gogikz

Ох добре довечера специално за теб ще извадя всички риби от аквариума и ще ги снимам.И съм писал,че всеки  ден намирам риба без око или без две не съм писал,че всички са без очи.
А аз си мислех,че в този форум си помагаме,ама май не е така.Аз си пиша проблема ти ми се чекнеш.Кажи ми защо да си измислям да не мислиш,че няма кво да правя по цял ден.

Георги

Не съм чувал или чел златни рибки да се бият. Цихлидите са по тази част.

Не мога да ти кажа конкретен препарат. На американският сайт пише Канамицин, но няма дозировка. На руският предлагат да се изхвърлят рибите и да се дезинфекцира аквариума.

Similar topics (5)

15598

Публикации: 34
Прегледи: 24198

13501

Публикации: 11
Прегледи: 7202

40579

Публикации: 6
Прегледи: 4176

59083

Публикации: 0
Прегледи: 2106

8639

Публикации: 3
Прегледи: 3265