• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 15:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

страшен проблем със златните ми рибки

Започната от gogikz, 14.02.2013 11:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gogikz

Това не звучи добре.Да стериализирам целия аквариум и да изхвърля рибките не е вариант.Иначе не се държат странно имат апетит все едно нищо им няма.Като крайна мярка мога изхвърля тези които са без очи.Прилагам снимки от близо да се видят



Caxapa

Нямам идея кой как се чекне и какво имаш в предвид. Относно рибите ако беше обстоятелствен, нямаше да се стигне до тук но не всеки е порастнал повече от 3 годишна възраст. Това с очите на рибите не става изведнъж и за една нощ. Все пак първите сигнали не могат да бъдат уловени от първосигнални акваристи. Вина за това нямаш. Всеки достига едно ниво на развитие и от там не мръдва с милиметър.  И все пак, една правилна диагноза се базира на добре и правилно описани симптоми, което при теб в началото а и сега липсват детайли. И въпреки това, че се чекна пак ти пиша, което в други случаи, щеше да завърши с други ченгели и чекнения.

gogikz

Цитат на: Caxapa - 14.02.2013 21:26
Нямам идея кой как се чекне и какво имаш в предвид. Относно рибите ако беше обстоятелствен, нямаше да се стигне до тук но не всеки е порастнал повече от 3 годишна възраст. Това с очите на рибите не става изведнъж и за една нощ. Все пак първите сигнали не могат да бъдат уловени от първосигнални акваристи. Вина за това нямаш. Всеки достига едно ниво на развитие и от там не мръдва с милиметър.  И все пак, една правилна диагноза се базира на добре и правилно описани симптоми, което при теб в началото а и сега липсват детайли. И въпреки това, че се чекна пак ти пиша, което в други случаи, щеше да завърши с други ченгели и чекнения.

Със сигурност стана от веднъж.Прекарвам много време в наблюдения на рибите си и не съм забелязал каквито и да е симтоми,че нещо не им  е наред.Ти можеш ли да дадеш някакво предположение какво им е на рибите или ако съм пропуснал нещо да ми кажеш какво е?Защото досега освен забележки от теб не съм получил каквато и да е била информация!

dbr_georgiev

Здравейте колеги,

Пиша за пръв и най вероятно за последен път и съм убеден че не съм единствен. Колегата gogikz споделя доста сериозен проблем и моли за помощ, а получава само нападки и обвинения. Хубаво сте си създали правила и банвате наляво и надясно, а правила модераторите да не обиждат има ли? Колега Сахара, вземи си автомата и разстреляй и мен. С какво точно  помогна на неговия проблем, освен че не спря да се заяждаш.  А относно проблема имал съм същия с възрастни коридораси в аквариум на няколко години. Така и не разбрах причината, но явно няма да я науча нито в този пост, а като цяло вече започвам да се разочаровам и от форума.

Съжалявам наистина, че първия ми коментар е в такъв тон и се извинявам ако съм обидил някой. Желая на всички успех в хобито. А на  gogikz, пожелавам да намериш отговор на проблема и да го споделиш.


tre

Kолега няма какво да губиш,имал съм подобен проблем с теренци на една от  тях и се беше мн подуло окото  реагирах веднага отделих я и с е лекувах c paraclear of ocean free. на втория ден от лечението  вече беше без подуване. ще ти върши работа и yellow powder  пробвай с едно от тези лекарства.Успех.

gogikz

Благодаря за съвета почвам да търся, за да си поръчам

tolbuhinskiq

Цитат на: Caxapa - 14.02.2013 17:01
Не си на 5 ама лъжеш като 3 годишен.  В първия си пост пишеш, че всеки ден по някоя риба си изгубиша я едно, я двете очи. На първата не се вижда добре, а на последната е размазано и От телефона не се различава много. Та моля те, описвай проблема истински и реално, защото излиза съвсем друго на снимките.
Защо допускате така да се лигави и да обижда тоя...глобален модератор.Като не помага на момчето да не го изнервя поне .Решил г-н глобалния модератор да се почерпи за трифон зарезан и ние трябва да му търпим лиготиите ли?На трезва глава ясно се вижда дори и на тези снимки рибите без очи,на почерпилите се може и да им е размазано.

negepamopukc

Е и Вие сега. Оставете модератора. Ами, ако това му е единственото поле за изява? Нека живее.

Колега, успех с лекуването.
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

raiko

Цитат на: gogikz - 14.02.2013 11:10
Здравейте,
имам извънземен проблем със златните си рибки.От два дена всяка сутрин откривам,че някои от рибките ми са загубили или едното или двете си очи.Алвариума е стартиран преди 2 години в нехюго има около 15 рибки на различна големина 3 калихта и 2 коридораса 200 литра е и до сега подобни случаи е нямало.Някой има ли идея кой е виновника.Рибките не са в процес на размножаване не се гонят дори ми ве виждат унили,смених им 50%от водата ако е важно.
Понякога при такъв голям процент сменена вода (с прясна) е възможно по рибките да полепнат малки въздушни мехурчета. Вследствие на това се развива газова емболия (мехурчетата проникват под епитела). Имал съм подобни случаи при които част от рибите остават без очи. Вследствие на емболията е възможно по цялото тяло на рибите да се образуват ранички.

gogikz

Цитат на: raiko - 15.02.2013 01:49
Понякога при такъв голям процент сменена вода (с прясна) е възможно по рибките да полепнат малки въздушни мехурчета. Вследствие на това се развива газова емболия (мехурчетата проникват под епитела). Имал съм подобни случаи при които част от рибите остават без очи. Вследствие на емболията е възможно по цялото тяло на рибите да се образуват ранички.
Аз смяната на водата я направих след като видях,че нямат очи иначе на се 7 дни им сменям по 40 литра и до сега съм нямал такъв проблем

Desmoria

Колеги, нека си запазим добрия тон. Все пак всички сме във форума, за да си помагаме и споделяме информация. Аз лично не мога да помогна с нищо, понеже не съм се сблъсквала с подобно нещо, макар да съм засичала и други теми по форума описващи същия проблем. Тъй като на всички ни би било полезно да разберем, какво и защо се случва, аз лично ще се разровя много сериозно из нета да потърся информация за това чудо, защото и на мен ми е чудно каква е причината. Не мога да обещая, че ще намеря нещо, но поне ще се опитам. Единственото, което мога да препоръчам е поддържането на много висока хигиена и добавянето на малко сол. Все пак ти си прецени за солта, аз лично така бих постъпила, но това не означава, че ще има ефект.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gogikz

Ще пробвам варианта със солта и друг път съм слагал ще сложа пак да видим какво ще стане.

Георги

Единственият сигурен начин да се постави диагноза е вземането на натривка (или както се казва там) от рибата и да се изследва с микроскоп от човек с подходящи знания.

Възможно е рибите да продължат да живеят, особено ако им остане по едно око. Възможно е и да се влоши състоянието им.
Снощи часове рових из нета. И преди съм ровил. Руските сайтове имат най-много информация. bgvet.org дори не работи.

Какво ли би станало, ако в магазина се предлага услугата поставяне на диагноза, ако занесеш рибата? А не само да редят кутиите с лекарства по рафтовете.
Реторичен въпрос!

tre

Най вероятно е вътрешна бактериална инфекция.Трябва да започнеш  антибиотично лечение. Няма какво друго да e,според мен няма външни паразити,няма гъбички,
остава вътрешна бактериална инфекция.Колкото повече се бавиш толкова повече нещата  отиват към летален край.
Ето линк към подобен на твоя случай.
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=rfUdUd-dDsvGswa3roGQDA&hl=bg&langpair=en%7Cbg&rurl=translate.google.bg&u=http://uk.answers.yahoo.com/question/index%3Fqid%3D20090731083208AABYFBf&usg=ALkJrhjKF9ITNCl04CoU1S7yQltleWvFhQ

gogikz

Питах в една ветеринарна клиника тук в Казанлък,но от там ми казаха,че с натривка не става трябва аултопсия да се нсправи и ми казаха,че ще струва минимум 50лв.което в момента ми идва малко в повече защото заплата вече свърши.Сега довечера ще им сложа сол,намерих в един он лайн магазин едно от лекарствата които ми е препоръчал  Tre

Similar topics (5)

7530

Публикации: 18
Прегледи: 9878

27260

Започната от erho


Публикации: 3
Прегледи: 2923

54334

Публикации: 1
Прегледи: 1950

55965

Публикации: 11
Прегледи: 6348

2654

Публикации: 8
Прегледи: 7576