• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 07:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Странна болест в градинското езерце

Започната от evgeni enduro, 04.05.2010 14:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni enduro

Ето, че пак имам нужда от вашата помощ!
Става въпрос за няколко кои с доста странно заболяване.
Симптомите ми се струват като на смесена инфекция, но понеже не разбирам,питам!?

Рибките /особено една от всички/ имат млечнобели  налепи по очите /като при ацидоза/, изскочи ли са им все едно с лъжица съм ги вадил /воднянка/. Почти цялото тяло е гъбясало, включително и плавниците /опреличавам го на мозъчните гънки/. Рибите са неспокойни, не съм ги виждал и да се хранят.
Отделил съм ги в аквариум със силна аерация, ФМЦ 3 капки/1литър и сол 1супена лъжица/10л вода.
Никакво подобрение! Миналата година ги лекувах от сапролегния по този начин и беше успешно.
pH на водата е 7.5- 8, нитратите са 0.
Ще се опитам да направя и снимка на най-болната!
Някакви предположения?
Благодаря предварително!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

nikolaytoshev

Колега, снимай която и да е болна рибка за да видя с какво заболяване си се сблъскал.

evgeni enduro

Цитат на: nikolaytoshev - 14.05.2010 12:34
Колега, снимай която и да е болна рибка за да видя с какво заболяване си се сблъскал.


Утре ще направя снимка! Остана само една болна риба. Другите се поизлекуваха. Лекувах по учебник и указания на препаратите без особен ефект.
ПОсле проявих самоинициатива и забърках коктейлите.

В момента лекувам с тетрациклин 250мл/1л.  1суп.лъж. морска сол/10л вода и  Omnipur по предписание.
Всеки ден сменям водата на 100%/ от водопровода, Темперирана/ като с памучен тампон напоен с FMC третирам директно поразените части на рибата.
Така е от 7-8 дни. Има ефект. Рибата не беше яла седмица и беше много слаба. от 4 дни има апетит и я храня.
Ще видя до къде ще я докарам.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

42229

Публикации: 4
Прегледи: 2900

24674

Публикации: 1
Прегледи: 2169

7728

Започната от blueocean


Публикации: 9
Прегледи: 6915

23220

Започната от Alik


Публикации: 3
Прегледи: 4372

6592

Започната от @lexandr@


Публикации: 6
Прегледи: 3616