• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спукан мехур

Започната от radko8310, 22.08.2011 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

radko8310

Има ли някакъв начин да се спаси една скалария от спукан мехур ? Надявам се че някой ще ми помогне,защото гледката е много тъжна  :-(

Caxapa

Няма спасение. Живеят още изестно време така но си е мъка.
Апропо! От къде си сигурен, че е спукан плавателния мехур? И ако Да какво се е случило с рибата?

radko8310

Още един отчайващ отговор.
Ами рибата се премята и се мъчи да се издигне,иначе няма нито белези,апетита не и е нарушен,перките са и здрави,другите скаларии са добре, показателите на водата са в нормите.
Предполагам че се получи при една стресова ситуация ( посред нощ малкия ми племенник снима с фотоапарата аквариума с включена светкавица, тъй като винаги съм ги предпазвал от ненужно включване на осветлението) .

nikolaytoshev

На мен ми се е случвало, но с доста стар екземпляр. От възрастта не можеше добре да контролира плавателният си мехур и постоянно се опитваше да се издигне. Другите рибки веднага усетиха това и започнаха да я тормозят. Наложи се да я преместя в отделен аквариум, където поживя още месец някъде преди да се спомине.

borracho

днес един от дискусите ми се стресна и се удари много силно. сега стои с устата надолу и не може да се обърне, мъчи се, проплува и пак така надолу. дали е спукал мехур или нещо може ли да и се помогне? другите не я закачат. не знам да предприемам ли нещо или да оставя нещата в божиите ръце?  *MATCHFART* сигурен съм че не е болест а е от удар, защото рибата е (беше) много жизнена и в кондиция. ето видео  :'(
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
бъди сеяч, а не разбирач!

grigor nakov

аз съм имал същия проблем с моя риба при транспортиране се стресна спука и се мехура и със главата на долу стоеше,няма оправия само се мъчи рибата и е много неприятна гледката да видиш как рибата се мъчи по добре е да се извади и да се изхвърли :-(

borracho

кофти е наистина, но не ми се изхвърля, все се надявам да стане някое чудо, че рибата е много ценна, поне за мен. още си е жива, дори се храни и гони другите. на моменти се изправя и плува но като застане на едно място - обръща главата надолу  :-|
бъди сеяч, а не разбирач!

totishish

Чудеса не съществуват колега гледал съм трихогастер със спукан мехур около 3-4 дена накрая не издържах и го махнах (хвърлих) знам че е гадно когато си гледал някоя риба дълго време и накрая да умре с мъки за това по добре се раздели с нея така и така нито рибката ще се мъчи нито ти ще я гледаш как се мъчи  :'(

borracho

рибата се оправи  *BRAVO* *YAHOO*
бъди сеяч, а не разбирач!

МариянСашев

 :'(Здравейте,от доста време имам 3 вида Есетри в 250л аквариум. Всички от тях са в отлично състояние. Но днес реших да купя още две. Проблемът е че новите две стоят с корема на горе, живи са но дишат тежко, след като чукна по аквариума започват да се движат за момент но не ориентирано, и след това пак застават така. Какъв може да е проблема и дали не е проблем с плавателния мехур?? Моля за помощ  мога да покажа клип
https://i.postimg.cc/5yzkJvbP/received-568492530332630.jpg

MeTogu

От къде взе рибите. Ако е някой магазин, може и да са престояли достатъчно в някой аквариум и там да сса си повредили нещо. Тези симптоми са на недостиг на кислород. Много се надявам да се съвземат бързо и да не са повредени мехурите.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

МариянСашев

Цитат на: MeTogu - 07.02.2019 18:15
От къде взе рибите. Ако е някой магазин, може и да са престояли достатъчно в някой аквариум и там да сса си повредили нещо. Тези симптоми са на недостиг на кислород. Много се надявам да се съвземат бързо и да не са повредени мехурите.
Купих ги от развъдник, едната горе доло се оправи но плува само на повърхността другата обаче стой на дъното с корема на горе и от време на време се опитва да плува но за секунди. И пак застава така,.. Пътува ли са около 4 часа докато стигнат до мен,. Дано да се съвземат бързо, и да но не е мехура мога да ви покажа още няколко снимки

MeTogu

Ще споделиш дали са се оправили, за колко време, и точните симптоми на рибите. След време някой може да търси отговор на подобрен проблем. Усепех и късмет.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

МариянСашев

Едната от тях се оправи напълно нормално се държи в момента, одне и около 6 часа, другата се стабилизира за около час беше добре много жизнена. Но след това пак застана така и цяла нощ стоеше така, и в момента пак е така главата надоло и корема на горе опитва се да се движи но плува на една страна и то за кратко. И диша доста бързо и тежко, когато я взема в рака и я раздвижа малко из аквариума се оправя за секунди но като я пусна пак пада на дъното в същата позиция, не знам какъв може да е проблема, от доста време гледам есетри и това до сега никога не ми се е случвало, не зная как да кача видео клип за да ви покажа
https://i.postimg.cc/HszBdcWH/15496117902327821205403321237787.jpg

https://i.postimg.cc/85dL49jD/15496118537607863793066747236276.jpg




Публикациите са слети: 08.02.2019г 09:09ч





Публикациите са слети: 08.02.2019 10:02




MeTogu

Нямаш ли някаква помпа да направи силно течение. Мисля че ще помогне за по-бързото достигане на кислород. Като тези за вълни в морските аквариуми. Разгледай wavemaker.
Според снимките ми се струва ,че този аквариум им е малък. Има ли 150 литра?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

2654

Публикации: 8
Прегледи: 7569

30906

Публикации: 35
Прегледи: 14647

40717

Публикации: 0
Прегледи: 1912

58956

Публикации: 0
Прегледи: 1566

7164

Публикации: 0
Прегледи: 4397