• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

смърт при рибките ми

Започната от kvostaaa, 14.01.2009 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kvostaaa

рибите ми измряха най вероятно от оодиниум .въпросът ми е как най- добре да си дезинфекцирам аквариума ?
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

SkyNer

Прохождащия

kvostaaa

как точно да го направя за де не останат зарази.в смисал камани ,аквариум,помпичката имам и изкуствени разтения 
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

yanki1

Цитат на: kvostaaa - 14.01.2009 22:24
как точно да го направя за де не останат зарази.в смисал камани ,аквариум,помпичката имам и изкуствени разтения 
Бледо розов р-р на калиев перманганат, грунда и камъните можеш да ги извариш.
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

raiko

За дезинфекция 3-5 грама /100 литра за 24 часа, т.е. цвета няма да бъде бледо розов.

yanki1

Цитат на: raiko - 15.01.2009 01:42
За дезинфекция 3-5 грама /100 литра за 24 часа, т.е. цвета няма да бъде бледо розов.
Може и така ама след това следва голямото плакнене .
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

kvostaaa

благодаря за помоща ! само още нещо някаде четох че на каманите им се слага малко белина или и преваряването само ще свърши работа
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Не слагай белина . Или ги превари или нови .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

iva

оооооооо белина... не
за калиевия перманганат аз съм го пробвала и доста артикули ми останаха розави-даже и силикона на аквариума (може би върши работа но последствията при мен бяха розови)
мисля ,че преваряването върши идеална работа
:)

kvostaaa

останаха ми 2 калихта две зебри и една златна рибка на зебрите и на калихтита видимо им няма нищо,ама на златната от страни на корема има издутина около 2кв/мм май са паразити?чудя се да сипя някакво лекарство на рибитеа,а златната... :-( ?
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

SkyNer

я дай повече информация за аквариума големина с какво храниш и по колко вкарвал ли си нови риби
Прохождащия

kvostaaa

не питам как да ги отглеждам.зех си поука за това имах много риби и за това се разболяха от оодиниум наи вероятно и мизмряха вапроса ми е какво да правя с тези? можеби са заразени?
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

SkyNer

Прохождащия

kvostaaa

а другите с какво да ги лекувам
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

SkyNer

ако не видя болеста немога да кажа но се пак метиленово синьо
Прохождащия

kvostaaa

бели точици по цялото ъяло,зачервяване по хрилете,падане на люспи при някои,резутата беше масово измиране за два дена ми умряха 15 риби и два стъклени сома коитогледах от 3  години  :'(
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Тепърва да ти казваме сипи това или онова , ще стане още по голям проблем . Имаш ихтио и паразити по рибите . Цикъла се е скапал , убеден съм .
РЕСТАРТ . Стерилизация на всичко . Нови риби и растения . Мисля , че това е твоя вариант . Положението при теб до такава степен се е омазало , че невиждам друг изход .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Лора

И тези 15риби, в колко литров аквариум ги гледа?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

SkyNer

ихтио ей поне 1 път познах метиленово синьо и дигни температурата до 29-30 градуса
Прохождащия

Живко

Въпросът не е да познаваме и да правим предположения.
Когато се пишат мнения трябва да сме на 100% сигурни.  Грешните съвети може да са фатални!!!
Никой не се е родил научен.

SkyNer

живко аз казах че докато не се види болеста неможе да се каже какво да се използва а понягора дори и да се види пак може да не се разбере какво е
Прохождащия

kvostaaa

направих рестарт и отделих зебрите и сомчетата в карантинен аквариум не дават признаци че са заразени ама е много възможно да са,затова се чудя с какво да ги лекувам метиленово синьо или Малахитово зелено
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Щом нямат признаци на болест не ги трови . Ако нещо се прояви тогава третирай аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

kvostaaa

на златната рибка им изчезнаха белите точки, обаче хрилете бяха зачервени а сега са почернели и опашката също е почерняла,лекувам я с малахитово зелено ама тези черни неща не изчезват някой ако има идея какво да правя  *dontknow*
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Similar topics (5)

40254

Публикации: 1
Прегледи: 2464

6774

Публикации: 0
Прегледи: 25318

11859

Публикации: 6
Прегледи: 4331

30906

Публикации: 35
Прегледи: 14667