• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

смърт при рибките ми

Започната от kvostaaa, 14.01.2009 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kvostaaa

бели точици по цялото ъяло,зачервяване по хрилете,падане на люспи при някои,резутата беше масово измиране за два дена ми умряха 15 риби и два стъклени сома коитогледах от 3  години  :'(
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Тепърва да ти казваме сипи това или онова , ще стане още по голям проблем . Имаш ихтио и паразити по рибите . Цикъла се е скапал , убеден съм .
РЕСТАРТ . Стерилизация на всичко . Нови риби и растения . Мисля , че това е твоя вариант . Положението при теб до такава степен се е омазало , че невиждам друг изход .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Лора

И тези 15риби, в колко литров аквариум ги гледа?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

SkyNer

ихтио ей поне 1 път познах метиленово синьо и дигни температурата до 29-30 градуса
Прохождащия

Живко

Въпросът не е да познаваме и да правим предположения.
Когато се пишат мнения трябва да сме на 100% сигурни.  Грешните съвети може да са фатални!!!
Никой не се е родил научен.

SkyNer

живко аз казах че докато не се види болеста неможе да се каже какво да се използва а понягора дори и да се види пак може да не се разбере какво е
Прохождащия

kvostaaa

направих рестарт и отделих зебрите и сомчетата в карантинен аквариум не дават признаци че са заразени ама е много възможно да са,затова се чудя с какво да ги лекувам метиленово синьо или Малахитово зелено
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Щом нямат признаци на болест не ги трови . Ако нещо се прояви тогава третирай аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

kvostaaa

на златната рибка им изчезнаха белите точки, обаче хрилете бяха зачервени а сега са почернели и опашката също е почерняла,лекувам я с малахитово зелено ама тези черни неща не изчезват някой ако има идея какво да правя  *dontknow*
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Similar topics (5)

985

Публикации: 27
Прегледи: 17040

48945

Публикации: 9
Прегледи: 3045

25242

Публикации: 1
Прегледи: 2378

53396

Публикации: 0
Прегледи: 3440

21849

Публикации: 13
Прегледи: 6799