• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 01:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Що така една гупа трудно слиза към дъното бе?

Започната от kirilovcv, 20.05.2009 13:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kirilovcv

Преди седмица писах за едно побеляване на едни торакатуми, които вече ги нема, но както и да е.
Сега нещо такова става с две гупи, на които се появиха едни бели петна на гърбовете /нещо като избеляване на люспите/.
Четох, четох и реших да си сложа бактопура.
Петната ми се струва, че се оправят /или поне не се увеличават/.

НОООО
Проблемът е, че едната гупа като че има въздух в нея и се мъчи да плува към дъното ама в един момент като се отпусне и хоп отива на повърхността.

Това ми е проблема.

Андрей Бобев

Аз в този форум не бива да се обаждам, защото нямам никакъв опит, но съм забелязал, че когато се даде повече информация, по-често се получават смислени отговори.
Параметри на аквариумната среда? Храна? Други прекарани заболявания? Снимка?
Дано някой от опитните колеги ти отговори, защото аз имам някакви хрумки, но да разчиташ на моя опит е като да обезвреждаш бомба със затворени очи  :-(

kvostaaa

Цитат на: Андрей Бобев - 20.05.2009 14:54
Аз в този форум не бива да се обаждам, защото нямам никакъв опит, но съм забелязал, че когато се даде повече информация, по-често се получават смислени отговори.
Параметри на аквариумната среда? Храна? Други прекарани заболявания? Снимка?
Дано някой от опитните колеги ти отговори, защото аз имам някакви хрумки, но да разчиташ на моя опит е като да обезвреждаш бомба със затворени очи  :-(
даи наистина малко повече инфо,и кажи дали гупата е женска(дали е раждала много)
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

kirilovcv

Цитат на: kvostaaa - 20.05.2009 15:03
даи наистина малко повече инфо,и кажи дали гупата е женска(дали е раждала много)

Ами повече инфо?:
Общ аквариум - 120 литра;
растителност - сравнително добра гъстота, но може още много;
храна - тетрамин и замразени бучки - 6 вида

Гупата е женска, сега е бременна - дори "терминът :)" й премина оня ден - това ще й е второто раждане.

Апропо: Благодарности на Лора, която ме "светна", че нашта /гупата/, явно се е насвяткала с манджа и в стомаха и е само газове, които прсто трябва да изпърди.

А иначе проблемът с петното си стои на дневен ред, въпреки, че май се оправя.
Чудя се да я слагам ли при бебетата в родилният аквариум да ражда, само да не вземе нещо да ги зарази.

Та това е де....


П.П. Що се касае до снимка - абсурд е да я гепна на фокус. Първо апаратчето ми е един на 4 години от първите цифрови български, а второ още нищичко не съм прочел за аквариумната фотография. Така че предпочитам да обясня - на този етап.

bigbeer

 *spam
С Еспумизан требе да се третира животното.. и да се гони с апарата из аквариума докато се изпоти! Така по-лесно ще му излезнат газовете. И друг път не я храни с недосварен боб!

Similar topics (5)

44502

Публикации: 15
Прегледи: 6434

8652

Публикации: 48
Прегледи: 15544

6778

Публикации: 0
Прегледи: 2609

34502

Публикации: 2
Прегледи: 3825

28983

Публикации: 23
Прегледи: 14180