• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет??? При лечение със Sera Baktopur

Започната от miass, 17.04.2006 18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miass

От вчера започнах лечение със Sera Baktopur като по схемата първия ден трябва да сложа от препарата,втория почивка на третия пак слагам и ако се наложи пак на петия и на седмия.Проблема, е че продавача ми каза, да не храня рибките докато ги лекувам.Това означава ли че мога да им давам храна в почивния ден/т.е. днес/ или чак като свърша с лечението-което ми се вижда нереално-та те ще умрат но този път от глад!

lz3cv

Не се притеснявай. Има много случаи в които рибките се държат гладни по за седмица и нищо им няма. Аз също веднъж бях принуден да не ги храня седмица, така че ти казвам от опит - няма страшно. На мен нито една не ми умря и бяха в прекрасна форма. Освен това в аквариума все ще си намерят какво да чопкат оттук-оттам :)
Някъде в отговорите на често задавани въпроси маше писано подробно, май в храненето беше. Но такива паузи не трябва да са повече от веднъж-два пъти в годината. Иначе рибките се изтощават.

miass

ами да ти кажа аз вече ги нахраних-просто не издържах - надявам се че няма да им навреди а и прочетох още веднъж упътването на самото лекарство и никъде не пише че не трябва да се хранят. Утре като им слагам лекарството отново няма да ги храня. Ще видим какво ще стане :roll:

Similar topics (5)

10465

Публикации: 15
Прегледи: 9970

34698

Започната от GVcH_vt


Публикации: 5
Прегледи: 2714

11859

Публикации: 6
Прегледи: 4320

6995

Публикации: 13
Прегледи: 44130

5248

Публикации: 3
Прегледи: 8968