• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибките ми умират постепенно

Започната от Павлова, 28.02.2016 18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Павлова


Amev

Дай инфо за аквариума , попълнете бланката за проблеми ... Така няма как да се помогне ;)

Павлова

Дата на стартиране на аквариума:01.02.16
Обем на аквариума:160л.
Размери:

Данни за водата:
pH 6,5, амоняк, нитрити, нитрати:
Температура:27
Сменям по __30 литра на всеки __7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура __26 градуса.

Филтрация: отбележете кой от вариантите е и колко е дебита на филтъра
Аераторна помпа (без гъба):
Вьздушна завеса 70см
Аераторна помпа (с гъба):
Вътрешен филтър л/ч:fan 3
Външен филтър л/ч:
Система за СО2:
Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам филтъра  за __12 часа).

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър, рестарт на аквариума)

Използвани препарати или лекарства (ако сте слагали) през последните 20 дни:

Риби: 5 скаларий 4см,6 данио,7 неонки,10 сома 2см ,2 женски и 1 мьжка бета,2 саета,1 сом 7см,1 скалария 6см
Живородките ги изяде скалсрията..Вьзможно е тя да е убиеца,а не болест.

Храна:
Видове храна:чернодробна,люспи и замразена
Колко често храните рибките си:сутрин и вечер
За колко време рибките изяждат порциите си:до 10 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:65%
Колко % са бързо растящи:
Колко са плуващи:0
Извинявайте, но ми е трудно да пиша с телефон,а с акваристиката сьм нова..Моля да ми кажете проблем ли е вьздушната завеса..да я махна ли? Колкото до пренаселването- скоро ще отделя скаларийте

Грунд:4см дебелина
Дебелина на дъното:
Размер на камъчетата:3-4 мм

Осветление:луминисцентно

Amev

Колко литра на час е филтъра , какво има в него , осветление - ватове ? И т.н.
На първо четене рибките ти умират от прехранване , и или натравяне вследствие незациклен аквариум и пренаселване.
Храни по 1 път на ден колкото да изядът за макс 3 мин , гледай да не пада храна по дъното , храни с маркови храни , чернодробната много цапа. При смяна на вода сифонизирай дъното защото вследствие на вероятното прехранване има много гняс по грунда.
И най важното ФИЛТЪРА НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВА И ПЪЛНЕЖИТЕ СЕ МИЯТ С АКВАРИУМНА ВОДА КОГАТО Е НУЖНО (като му падне много дебита)
Вероятна причина - нарушен азотен цикъл и натравяне

Павлова

Благодаря на Аmev за отговора.Нещо трудно се оправям с писането тук...За филтъра разбрах..а въздушната завеса непрекъснато ли да е включена?Грунда е чист.Има малко черна брада по водораслите.

baygry

Въздушната завеса не пречи.Проблема доколкото разбирам е недействащ азотен цикъл.Аквариума Ви е на по малко от месец,ако сте добавили веднага със старта това количество рибки...Най вероятно имате завишени нива на амоняк.Направете по чести на водата примерно по 10-15% дневно в продържение на седмица.Не спирайте филтъра.Добавете Сера акватан и нитривек или тяхни производни.

Caxapa

Цитат на: Павлова - 29.02.2016 01:59
Благодаря на Аmev за отговора.Нещо трудно се оправям с писането тук...За филтъра разбрах..а въздушната завеса непрекъснато ли да е включена?Грунда е чист.Има малко черна брада по водораслите.
Значи остава да четете повечко. Като например темите от изкачащото меню в ляво като влезете във форума  на сайта. Там има доста разяснения и написани теми как да се грижим за рибките, как се стартира скадководен аквариум и какви грешки допускат  начинаещите с аквариума. Приятно четене.

Lightning_boy

И аз ще подхвърля една вметка, ако може  *privet*. Прочетете и за съвместимостта на различните видове риби, със сигурност ще Ви е от полза някой ден.  *THUMBS UP*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

getsata73

" Рибките ми умират постепенно .....................
   Риби: 5 скаларий 4см,6 данио,7 неонки,10 сома 2см ,2 женски и 1 мьжка бета,2 саета,1 сом 7см,1        скалария 6см
Живородките ги изяде скалсрията..Вьзможно е тя да е убиеца,а не болест."
_----------------------------------------------------------------------------------


Нещо не разбрах ,има ли въобще някакви жертви от изброените или не ?
Кои риби "умряха постепенно" и с какви симптоми бяха ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Павлова

Отново БЛАГОДАРЯ на всички и особено на Amev.Попрочетох доста от написаното и сега ще Ви опиша каква супа забьрках и какво разбрах.В разрез с всички правила заредих аквариума си с много водорасли и несьвместими рибки.Изключвах вьтрешния филтър за сметка на вьздушна завеса.Резултатът бе прехранени и недохранени рибки и черна брада по водораслите.В крайна сметка скаларийте ми убиха 50% от другите рибки.В момента сьм отделила чифт скаларий в отделен аквариум прии неподходящи условия и сьсипвам хайвера им,но поне не се хранят с останалите малко други риби.До седмица ще ми донесат друг голям аквариум и ще отделя всички скаларий в него,защото осеен чифта имам още 6 по малки,но пак консумиращи неонки и данио.Моля се да успея за тези 10 дни да опазя поне скаларийте.Моя сьвет кьм начинаещите като мен е да уважават труда на можещите които пишат тук и да се вслушват в сьветите им.Аз не го направих и това ми косваше много рибки...Надявам се когато сьм готова за рестарт да ми помогнете ако пак сгреша.Моля сега само да ми дадете сьвет как да се справя с агресията между самите скалсрий? Чифта са по едри,а другите са почти еднакви ,но различни окраски.

Sent from my D5803 using Tapatalk


baygry

Браво.Така трябва,грешките да ни амбицират.Успех Ви желая.
Само подводните растения не са водорасли.С водораслите се борим,например "черната брада" е водорасло. :-
Аз не отглеждам скаларии и не мога да помогна но в форума има много теми за скалариите,сигурен съм че там ще намерите отговор
http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/skalariya-6742/
http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/_povedencheski-problemi_-za-skalarii-stava-vapros-)/
http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/skalarii-agresiya/
Да не ги изброявам всички...

Павлова

Благодаря baygry☺

Sent from my D5803 using Tapatalk


Similar topics (5)

1660

Публикации: 8
Прегледи: 7329

19078

Публикации: 8
Прегледи: 5246

33499

Публикации: 14
Прегледи: 6799

30906

Публикации: 35
Прегледи: 14647

10690

Публикации: 7
Прегледи: 8735