• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Омазана тема

Започната от ioan1111, 03.03.2011 14:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ioan1111

03.03.2011 14:16 Last Edit: 20.03.2011 09:13 by Живко
обем:23л

височина:28см

грунд
дебелина на дъното:2,5см
размер на камъчетата:пясък

светлина:15w
филтър:
помпа с филтар

филтър рьботи:непрекасното

дата на стартиране:22декември 2010:3месеца

промяна през последните 20 дни :няма

използване на ликарства през последните 20 дни:Dr.Pro ектоантисепт

вода
сменяне 15% през 2 дена
при смяна жодата е :престояла 24 часа

температура 22 23 градуса

храна
видове храна :незнам
хранят се един пат в деня като неделя е деня които не им се дава
изяйдат е за :2-3мин

растения 50% от даното
има 8сем растение
барзо разтяшто 1
плужашти цялата повархност

риби:8молинези 1принцеса 1 бронирано сом4е
млади:8молинези
нови: не жси4ко е вадено от мои стари

има ли проблем при рибките ми
и защо са бремени а не раждат :-)

zambo

Здравей колега ,
много риби си пуснал в този аквариум . Златната я махни веднага .
Ще родят веднага , щом им дойде времето . Недей да бързаш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: ioan1111 - 03.03.2011 14:16
има ли проблем при рибките ми
Ами кажи дали проявяват някакви тревожни признаци, необичайно поведение, имат
ли рани по телата, накъсани плавници и т.н. *dontknow* Или пусни снимка.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ioan1111

имат изменение на цжета на по светал
:-)
: 03.03.2011г 18:06ч
Цитат на: zambo - 03.03.2011 14:21
Здравей колега ,
много риби си пуснал в този аквариум . Златната я махни веднага .
Ще родят веднага , щом им дойде времето . Недей да бързаш .

то аквариума ми е маи 32 литра
: 03.03.2011г 18:06ч
Цитат на: akapulko - 03.03.2011 14:36
Ами кажи дали проявяват някакви тревожни признаци, необичайно поведение, имат
ли рани по телата, накъсани плавници и т.н. *dontknow* Или пусни снимка.

имат изменение на цвета става по светал ина4е нищо
: 03.03.2011г 18:06ч
я ми кажете като имам 2 мажки молинези и 6 женски могатли и 6 женски да имат малки *NO* и защо мажкия гони женската
: 03.03.2011г 19:07ч

click

Шестте женски могат да имат малки. Двете мъжки не могат. А защо мъжките гонят женските, ще разбереш, когато пораснеш.  :-[ :-D
There is no place like 127.0.0.1

Асен Евгениев

Не купувай такава храна в прозрачни пликчета.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ioan1111

Цитат на: click - 03.03.2011 20:20
Шестте женски могат да имат малки. Двете мъжки не могат. А защо мъжките гонят женските, ще разбереш, когато пораснеш.  :-[ :-D


спокоино знам какво прават *JOKINGLY*
: 03.03.2011г 20:08ч
Цитат на: akapulko - 03.03.2011 20:23
Не купувай такава храна в прозрачни пликчета.

тая храна ми е от преде мн време аз им давам такава в котиика нз как и е името
тая е мн гадна и рибките не я ядат

zambo

Цитат на: ioan1111 - 03.03.2011 20:14
то аквариума ми е маи 32 литра

И 42 л. да е , пак е малък за тези риби .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ioan1111

Цитат на: zambo - 03.03.2011 22:15
И 42 л. да е , пак е малък за тези риби .

:-) :-)знам аз имам в мазето един 20 л и 6те я преместя *JOKINGLY*

zambo

Цитат на: ioan1111 - 03.03.2011 22:31
:-) :-)знам аз имам в мазето един 20 л и 6те я преместя *JOKINGLY*
Рибката си е твоя , прави я каквото искаш . Най-добре я изпържи , поне няма да се мъчи дълго .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Morphined

Цитат на: zambo - 03.03.2011 23:23
Рибката си е твоя , прави я каквото искаш . Най-добре я изпържи , поне няма да се мъчи дълго .

Егати отнощението. Защо просто не му обясниш,че му трябва по-голям аквариум и няма да му излезе скъпо да си направи,вместо да го обиждаш ?

zambo

Цитат на: Morphined - 03.03.2011 23:57
Егати отнощението. Защо просто не му обясниш,че му трябва по-голям аквариум и няма да му излезе скъпо да си направи,вместо да го обиждаш ?
Защо да го обиждам ?
В първият си пост пише , че аквариумът е 23 л.  Аз казвам , че това е малък аквариум за избраните риби .
После се поправя , че аквариумът е 32 л. Аз казвам , че и 42л. да е пак е малък . В следствие на което се обеснява , че ще изрови от мазата един 20л. и ще оправи проблема .
И другата седмица ще има нова тема - Защо ми умря златната рибка в буркана ? Какво и е ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: ioan1111 - 03.03.2011 22:31
:-) :-)знам аз имам в мазето един 20 л и 6те я преместя *JOKINGLY*
И без златната трудно ще поддържаш аквариума.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ioan1111

Цитат на: zambo - 04.03.2011 00:19
Защо да го обиждам ?
В първият си пост пише , че аквариумът е 23 л.  Аз казвам , че това е малък аквариум за избраните риби .
После се поправя , че аквариумът е 32 л. Аз казвам , че и 42л. да е пак е малък . В следствие на което се обеснява , че ще изрови от мазата един 20л. и ще оправи проблема .
И другата седмица ще има нова тема - Защо ми умря златната рибка в буркана ? Какво и е ?

де  спокоино имам е от отдавна и до сега не сам имал проблим с нея

Morphined

То е ясно,че си прав zambo,просто му обясни на човека по-спокойно и с повечко думи и ще разбере.
Когато гледаш рибите в по-голям аквариум азотния цикъл се поддържа по-лесно. Рибите се разболяват по-рядко. Аквариума се цапа по-трудно и се налага по-рядко да го чистиш и да сменяш вода. В малък аквариум рискуваш при всяка смяна да стане дисбаланс и да пострадат рибите.
Не че не е невъзможно,аз съм гледал 30 хелера по 5 см в 25-литров аквариум или нещо подобно беше и нито един не умря докато не пораснаха достатъчно да ги продам. Но за това се иска доста опит и внимателен подход. + това съм гледал хелерите там защото имам 1100 риби и просто нямаше място за тях. Не че е трудно да се направи аквариум,а нямаше място в стаята за повече аквариуми (освен да го бях метнал на пода :)) )
За 30 лв мисля си бях сглобил един 100-литров аквариум. Не са много пари. Отиваш в стъйларския магазин и казваш какви размери стъкла и каква дебелина да ти ги изрежат. Купуваш си един евтин силикон обикновен за 5 лв и лепиш с него. Изчакваш 5 дни да изсъхне. Промиваш със сол и оцет 2 пъти. Наливаш си старата вода от малкия аквариум (за да не чакаш 1 месец да се стабилизира водата в новия) и добавяш към нея нова вода и воала - пускаш рибите. Може дори да си развъдиш още и пак ще има място  *THUMBS UP*

Caxapa

До колегата ioan1111 ! Принцесата е несъвместима с останалите рибки и е желателно да й осигуриш нормални условия на живот. Ако не можеш е подари, продай или размени за нещо друго. Рибките ти не раждат защото не си им усигурил нормални условия за живот и инстикта за размножаване при тях е  в застой.  Ако не се вслушваш в съветите на колегите а за всичко което питаш или на всеки съвет отговаряш "да споко" ще търпиш неуспехи и разочорования. Тук в сайта сме се събрали за да си даваме съвети един на друг и се вслушваме в тях. Освен това има многотеми повъпросите в които е посано много и доказано а не като теб да си мислим че ще направим революция в науката с несъвместимото съжителство на рибките ти. Още веднъж те приканвам към нормален контакт с колегите! В противен случай ще се наложи доста време да четеш само по темите + тези за начинаещи акваристи докато получиш право да пишеш в сайта.
Надяам се да си разбрал намека ми и все още приятелски настроеното ми мнение!
С поздрав от модераторския екип - САХАРА

ioan1111

Цитат на: Morphined - 04.03.2011 11:04
То е ясно,че си прав zambo,просто му обясни на човека по-спокойно и с повечко думи и ще разбере.
Когато гледаш рибите в по-голям аквариум азотния цикъл се поддържа по-лесно. Рибите се разболяват по-рядко. Аквариума се цапа по-трудно и се налага по-рядко да го чистиш и да сменяш вода. В малък аквариум рискуваш при всяка смяна да стане дисбаланс и да пострадат рибите.
Не че не е невъзможно,аз съм гледал 30 хелера по 5 см в 25-литров аквариум или нещо подобно беше и нито един не умря докато не пораснаха достатъчно да ги продам. Но за това се иска доста опит и внимателен подход. + това съм гледал хелерите там защото имам 1100 риби и просто нямаше място за тях. Не че е трудно да се направи аквариум,а нямаше място в стаята за повече аквариуми (освен да го бях метнал на пода :)) )
За 30 лв мисля си бях сглобил един 100-литров аквариум. Не са много пари. Отиваш в стъйларския магазин и казваш какви размери стъкла и каква дебелина да ти ги изрежат. Купуваш си един евтин силикон обикновен за 5 лв и лепиш с него. Изчакваш 5 дни да изсъхне. Промиваш със сол и оцет 2 пъти. Наливаш си старата вода от малкия аквариум (за да не чакаш 1 месец да се стабилизира водата в новия) и добавяш към нея нова вода и воала - пускаш рибите. Може дори да си развъдиш още и пак ще има място  *THUMBS UP*

мерси за сававета :-)
: 04.03.2011г 11:11ч
Цитат на: Caxapa - 04.03.2011 11:15
До колегата ioan1111 ! Принцесата е несъвместима с останалите рибки и е желателно да й осигуриш нормални условия на живот. Ако не можеш е подари, продай или размени за нещо друго. Рибките ти не раждат защото не си им усигурил нормални условия за живот и инстикта за размножаване при тях е  в застой.  Ако не се вслушваш в съветите на колегите а за всичко което питаш или на всеки съвет отговаряш "да споко" ще търпиш неуспехи и разочорования. Тук в сайта сме се събрали за да си даваме съвети един на друг и се вслушваме в тях. Освен това има многотеми повъпросите в които е посано много и доказано а не като теб да си мислим че ще направим революция в науката с несъвместимото съжителство на рибките ти. Още веднъж те приканвам към нормален контакт с колегите! В противен случай ще се наложи доста време да четеш само по темите + тези за начинаещи акваристи докато получиш право да пишеш в сайта.
Надяам се да си разбрал намека ми и все още приятелски настроеното ми мнение!
С поздрав от модераторския екип - САХАРА


мерси за савета ще го послу6ам и ве4е сам и усигорил нормален живот и сам си купил о6те една и са отделно в голем акжариум 60 л .
: 04.03.2011г 11:11ч
до колегата САХАРА 
може ли да ми обясни6 каква среда за живот трябва за молинезите ли за да се размножат

от ioan1111

zambo

Цитат на: ioan1111 - 04.03.2011 11:33
може ли да ми обясни6 каква среда за живот трябва за молинезите ли за да се размножат

Аквариум с работещ цикъл , растения /желателно е да има и плаващи /и спокойствие . Те си знаят работата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Morphined

Молинезиите са най-лесни за гледане в днешно време от всички живородки. Повечето масови болести не ги ловят.
Само внимавай как ги храниш,защото са най-големите лакомии.
Задължително ти трябват растения,да. Но имай напредвид,че те обичат да си похапват и от тях. Гледай да сложиш такива,които не са с много крехки листа иначе често ще намираш по някой откъснат стрък на повърхността или ще забелязаш,че части от тях са наръфани и липсващи. Т.е. не си взимай растения от типа на дъбчето (което мен лично много ме кефи и все пак съм сложил при тях)

Пак казвам,молинезиите се гледат много лесно. Не те съветвам все пак да си взимаш мъжки велифери.

Caxapa

Моите молинезии ги отглеждам на малко по-висока температура 26 градуса.  И както казва колегата спокойствие и тишина. Едва от скоро не се крият като седна пред аквариума да ги наблюдавам или за ежедневния преглед на рибите. Доста акваристи ги отглеждат в слабо посолена вода и дълго време нямах успехи с тези рибки тук във Виена. Сега от няколко месеца иоглеждам няколко които са се родили и поотраснали в нормална вода и нямам проблем. Живородките се адаптират лесно но понякога има и неуспехи. Малко ричия няма да навреди нито на рибите нито на аквариума като цяло. Там със сигурност ще се скрие някое новородено от набезите на фолемите. Освен това при молинезиите носенето на плода е по дълго. Гупите са най-бързи в това отношение.

ioan1111

мерси на вси4ки вси4ко е наред имам това кадето сте написале :-)

Similar topics (2)

27718

Публикации: 17
Прегледи: 12964