• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем със Златна рибка!

Започната от mecholari, 01.02.2010 20:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mecholari

Проблемът е следният. Рибката плува с коремчето на горе или по-точно се опитва да плува (носисе). Сякаш е настръхнала по цялото тяло. Забелязах я от няколко дни че е по-слабо активна.

Аквариума ми е 80 литра с вътрешен филтур. Преди няколко дни смених голямо количество от водата. Дали там не збърках. Моля помагаите!!!!

ПП: Проблема с плуването е от днес, като се прибрах от работа я забелязах. Влошила се е много бързо и това ме притеснява.
: 01.02.2010г 19:07ч
Конвулсивни движения, главата и опашката по-тъмни, в средата тялото по-бледо, събиране на течност в коремната кухина, събиране на газове и червата.
      - повишено съдържание на нитрити, съпроводено с бактериална инфекция.
Коремчето и е подуто. Има и тези симптоми как да я лекувам! А за настръхването на люспите.

zambo

Отпиши я . По-добре и спести мъките .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

gipsa

Възможно ли е да е тая болест като се има в предвид ,че е с настръхнали люспи. http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=172&vid=3

mecholari

Бе то лесно е да я отпиша   :-(   :'( но се притеснявам за останалите! Препоръчайте някой препарат да третирам водата и здравите риби!  =-O  *HELP*

ico

Третирай с подобряване на условията, адекватни смени на водата и хубава храна в умерени количества. Във важните теми на раздела има една бланка, попълни я, ако искаш, колегите да ти посочат всички грешки, които правиш.  Ако пък искаш, прочети сам образователните статии във форума. После при желание, ще оправиш нещата и няма да ти се налага, да пускаш теми в тоя раздел.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

ivan_251

И до днес се чудя как умират тези риби при собствениците.Отвратително корави са издръжливи.6 месеца бях забравил за един аквариум с малка златна в него 25 литра  и беше жива и здрава!!!

Все пак мисля,че аквариумът ти не е достатъчно голям за златни,може да се гледат,но е по-лесно за поддръжка с тетри или нещо по-малко от златните.

dok70

Цитат на: ivan_251 - 04.02.2010 19:57
И до днес се чудя как умират тези риби при собствениците.Отвратително корави са издръжливи.6 месеца бях забравил за един аквариум с малка златна в него 25 литра  и беше жива и здрава!!!
Леко с изтласкването на завоя!
*STOP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Similar topics (5)

26455

Публикации: 48
Прегледи: 20059

40436

Публикации: 3
Прегледи: 3031

4

Започната от aquabg


Публикации: 46
Прегледи: 24411

14580

Публикации: 25
Прегледи: 10913

33979

Публикации: 0
Прегледи: 1749