• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с телескоп.

Започната от Viden S.S, 30.06.2013 20:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Viden S.S

Привет,
от известно време наблюдавам оранжевия ми телескоп, който се държи неестествено. По точно -
1. В началото рибата беше унила, носеше се свободно във водата, падаше на дъното, обръщаше се по гръб...
2. Симптомите в т.1 изчезнаха, поява на черни петна в очите и по перките.
3. Рибата има апетит, яде както другия телескоп, само че изобщо не е пораснал в сравнение с черния, който е два пъти по-голям.
Всички други риби се държат нормално, пораснали са доста, само единия ми телескоп нещо не е в ред и незнам какво да сторя.
Параметрите на водата са в нормите (има възможност и тестера ми да е някъв боклук). Температура на водата 24 градуса. Смяна на 1/3 от водата един път в седмицата. През седмица дъното се сифонира, като цяло аквариума го поддържам доста добре.
Предполагам, че ще изисквате снимков материал, така, че ще кача снимки да добиете представа за какво говоря.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages-2013%2Fbfi1372612173n.JPG&hash=220a5ddfadda2eee173b9d3689af8ad49fdf6143

Sweet_Jones

Обърни внимание на изпражненията, какъв цвят са?

raiko

Загледай по-внимателно тези черни петна дали не са паразити- шаранова въшка (Argulus) !

Viden S.S

Относно изпражненията.. Ще се опитам да го следя. На няколко пъти съм го забелязвал след себе си да влачи една бяла нишка, горе долу дължината на тялото му. Иначе като гледам снимките в интернет, не е точно като "Argulus". В момента прилича на нормална разцветка по рибата, все едно е златна рибка, самоче оранжево и черно... В тази връзка попитах в магазина от където съм го взел, какво може да е това. Момчето ми отговори, че може би самата риба има някакъв проблем, защото били хибриди - принципно били черни и за това се появявали черни петна.. В момента рибата е както преди няколко дена... като загуба на ориентация е, с главата надолу е и като се опита да изплува пак пада на дъното... Направо незнам какво да правя... седя си и го гледам как се измъчва рибока  :duvar:

Sweet_Jones

Пробвай да третираш с Метронидазол, следи изпражненията ако няма ефект, ще трябва да опиташ с нещо по-сериозно за вътрешни паразити. ;)

Similar topics (5)

1149

Публикации: 3
Прегледи: 4839

27633

Публикации: 8
Прегледи: 6160

56286

Публикации: 2
Прегледи: 2020

16432

Публикации: 20
Прегледи: 8540

51543

Публикации: 1
Прегледи: 1848