• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с живородките

Започната от por4eto, 28.12.2007 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

por4eto

имам 85л аквариум с 7-хелера,около 10 гупи , две молинезии,два сома , 4 неона и 6
даниута. 
за седмица ми умряха 2 хелера и една молинезия. от на4ало по4ват да  отслабват
после плуват само по дъното а накрая умират,но не поедно и съ6то време а през ден разлика.храня ги с люспи от кутиики,и няколко пъти сменях храната да неби да е от нея,смених водата на аквариума,но продължават да умират.по4наха и няколко от другите херели да одслабват и ве4е незнам какво да правя.ханяги 6 пъти седми4но сутрин и ве4ер.когато пусна храна слабите риби отиват да се хранят но не дебелеят а другите имам 4уство 4е ще се пръснат.моля помогнете. :'(

sandokan92

С интерес ще следя темата, защото хелера също ми умря както и твоите !

mp450

Първо дай малко повече информация за аквариума.И разгледай в темите за болести.

por4eto

Обем на аквариума:.85л..........

Височина:.40см..........

Грунд едри камани
Дебелина на дъното:..2см.........
Размер на камъчетата:...разли4ни........

Осветление:..25в.крушка.........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):.-..........
Аераторна помпа (с гъба):....да.......
Вътршен филтър л/ч:...не........
Външен филтър л/ч:.....не......
Система за СО2: ....не.......

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:.12.01.2006г...........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
....не.......

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:..метиленово синю.........

Вода
Сменям по .40...литра (процента) на всеки..14..дни.
При смяната: Водата е престояла Водата е с температура .23...градуса.
Температурата на водата в аквариума е .22...градуса.

Храна
Видове храна:...тетра........
Колко често храните рибките си:...2 пъти дневно........
За колко време рибките изяждат порциите си:...5мин.........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...50%........
Колко % от дъното са бързо растящи:..49%.......
Колко плуващи:..0........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):.5 херера,2 молинезии ве4е една,4 неона,.няколко даниута,и доста гупи..........
Млади риби(видове, брой):..доста гупи,доста херели,........
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):.няма..........


: 28.12.2007г 23:11ч
в темите за болести няма апсолютно нищо относно моите риби
:-(

Trobata

И аз имах подобен проблем с моите живородки. И това, което ми казаха е натравяне от ежеседмината 20 литрова смяна на водата.
Ето виж тук: http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,8900.msg117585.html#msg117585

ata_nas


spetsa

В 85 литра с филтрация с гъба някак си не ми са връзват нещата  :-(

NO CARRIER

Да, гъбата не е достатъчна за този обем. Става, но е малко. Прехранваш животинките, сменяш рядко вода и те умират в собствените си изпражнения. Разреди храненето до веднъж на два дни, и е добре да започнеш да сменяш по-често и по-малко количество вода. Ето ти материали за четене:

Много важни статии

Тези статии ще ви помогнат да отглеждате добре рибите си и да поддържате аквариума си.


1. Смяна на водата. От Boby_

2. Темпратурата и има ли тя 'почва' в аквариума. От Boby_

3. Хранене на рибките. От cihlidi_fan

6. Стресът при аквариумните риби. От Boby_

8. Защо ми умряха рибките - отравяния с амоняк и нитрити. От abaro


И после:

Азотният цикъл

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi89.photobucket.com%2Falbums%2Fk230%2FLonganlon1%2Faquariumbg%2Fnitrogenmv4.png&hash=75a8ffd6ce7d9c17696b8b48c257c69e7fcd2ae9
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Barbus

29.12.2007 00:23 #8 Last Edit: 29.12.2007 00:26 by Barbus
Цитат на: por4eto - 28.12.2007 23:23

Температурата на водата в аквариума е .22...градуса.
:-(
Според мен това е проблема,прекалено им е ниска температурата.Преди 2 седмици имах същите симптоми при мулинезийте в аквариума на работа.Терморегулатора на нагревателя се беше размърдал и температурата падна до 23 градуса.Нагласих го на 26 и вече нямам проблеми и рибките оживяха.Затова качи температурата на 25-26 и предполагам че повече няма да имаш загуби.

Edit:. Прочети внимателно темите които ти даде NO CARRIER и спазвай всичко написано в тях.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

batRambo

29.12.2007 00:54 #9 Last Edit: 29.12.2007 01:17 by batRambo
Барбус нищо им няма на живородките при 22 -23 градуса. Мисля, че NO CARRIER е прав за прехранването и само мога да допълня следното. За да се реши проблема с гъбата може да се добави още една ... да речем в другия край на аквариума. Може и от същата помпичка да се захрани. Също е добре да се сифонира дъното, защото ако рибките не изяждат храната тя пада между едрите камъни и загнива там ... даже е добре да се подменят с по дребни.

spetsa

Аз имам една така като теория но не съм сигурен дали е вярно това.И аз имам аквариум с живородки и бях с обикновен нагревател от 2лв.В аквариума през деня температурата е кам 26 и 7 градуса но през ноща когато е спряно осветлението е към 23 градуса.Това се повтаря всеки ден и смяната на температурата се променя постоянно.Отидоха си 2 3 риби и сложих нагревател с термо реле и от тогава нямам загуби.Според ако нагревателя ти е от тези може и от постоянни промени да се получава :)

NO CARRIER

Колко от вас си хранят рибите по два пъти на ден? Проблемът си е точно в мръсотията.
por4eto, пусни една снимка ако може.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

theater

Коко, докато са малки живородките се хранят първо по 3-4 пъти на ден, след това по два пъти доста време. Това е ако целиш максимален размер и аквариума има добър обем (като този за който става дума). Важното е да не се прекалява с храната. Не съм ползвал храна на Тетра досега и не знам за колко време поема вода, но ако действително рибките изяждат храната за 5 минути и не пада на дъното не мисля, че две храненета на ден са проблем.
Според мен проблемите са:
1. Прекалено големи смени на вода - 10-15 % е напълно достатъчно при работещ азотен цикъл.
2. Лоша филтрация. Гъбата е хубав филтър, но ако е с достатъчно голям обем и ако компресорчето има възможност да направи достатъчен поток през нея.
3. Въпреки казаното от Рамбо и въпреки повечето писания по книжките според мен 22 е ниска температура за живородки. Аз моите ги гледам на 25-26.
140л - харацини
http://starividri.org

mp450

И аз мисля като спеца.И аз съм с обикновен нагревател и пред деня е 27С, а когато го спра пада до 20С.И така като гледам аквариума едната ми тернеция започна да си отива.За това мисля да си взема с реле.Може и при теб да е така. *dontknow*

por4eto

ка4их температурата на водатадо 25гр.по4нах да ги храня веднъж на ден ,но за още една помпа ще по4акам защото в момента нямам с какво да отида до зоомагазина.но два от херелите още ме притесняват.утре или вдругиден ще пусна и снимки но сега нямам възможност.ще се пробвам да сменя грунда но нищо не мога да гарантирам

Similar topics (5)

5075

Публикации: 4
Прегледи: 3492

32513

Публикации: 0
Прегледи: 2416

57950

Публикации: 0
Прегледи: 1398

18203

Публикации: 2
Прегледи: 2662

53314

Публикации: 12
Прегледи: 5466