• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем със гупите умират 1 по 1

Започната от FHM, 29.12.2007 16:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FHM

Здрсвейте аз съм нов тук и това е първата ми тема не ме съдете строго ако има грешки  *SORRY*

посаветваха ме да използвам този шаблон за да получа по точен отговор:

Обем на аквариума:около 30 литра

Височина:30см , Дължина 40см , Широчина 28см

Грунд:пясък
Дебелина на дъното:около 1 см
Размер на камъчетата:различни по размер като има малки по 2-3см. до 5-6 см

Осветление:няма

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):да
Вътршен филтър л/ч:няма
Външен филтър л/ч:няма
Система за СО2: няма

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума:по принцип от 2 години ги имам тези риби като само молинезийте 1 от хелерите и 2та сома са купени останалото сам съм ги отгледал на 28.12.2007 смених водата и измих всичко като добавих новите уреди
Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
смених губата както и мрежичката кадето стоят малките рибки и нов термометър

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:да метиленово синьо 10 дни преди смяната на водата

Вода
Сменям по 2 - 3 литра (процента) на всеки 4-5 дни.
При смяната: Водата е (престояла)/. Водата е с температура по ниска от тази във аквариума.
Температурата на водата в аквариума е 24 - 25 градуса.

Храна
Видове храна:дафния , чернодробна 2 вида черна и червена
Колко често храните рибките си:1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:над 10 минути зависи от порцията
Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:няма
Колко % от дъното са бързо растящи:няма
Колко плуващи:няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой):5 черни молинезий , 4 хелера , 2 гупи ,2 сома латиските наименожаня са както следна по реда :Poecilia sphenops Cuvier , Xiphophorus helleri Heckel ,Poecilia reticulata Peters , Corydoras paleatus
Млади риби(видове, брой):хелери около 20 може и повече
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):няма нови но бих искал да добавя

Така това е моя аквариум общо взето и сега се чудя защо гупите ми измират доста е странно симптомите са следните отпадналост лежат по дъното потъмняват и след извесно време просто изчезват и след няколко дена изплуват мъртви и леко разложени ами това е очаквам вашите отговори и савети благодаря предварително.

botan

Натравяне, не поддържаш нужната хигиена в аквариума.
Проблемът ти идва от там че не спазваш основните аквариумни "правила", чети тук, от много голяма позла ще ти е и по специално мнението на NO CARRIER http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,10405.0.html

MeTogu

А проблема с натравянето е че имаш пасък и камъни вместо грунд.
Ето чети тук. http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,478.0.html
Трябва да са малки камучета с размер 3-6 мм а не като твоите 2-3 см малките и 5-6 големите.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

FHM

Да но защо само гупите имам ги от 2 години от как се родиха ги имам и нищо им нямаше и сега останаха само 2 а преди бяха много повече

MeTogu

А това ли било.Според теб колко живее 1 гупа или по точно живородка.
Рядко минава 2 години.И то при хелери и молинезии.А ти щом си успял да ги гледаш 2 години значи си се грижил добре за тях.Купи си нови.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

FHM

Ами незнам по колко живеят . Възможно л ие от старост да умират тъй като сичките са от едно котили ?

MeTogu

Ами щом са на около 2 години.И няма някакви отличителни белези за които да кажеш със сигурност че е някаква болест си го обеснявам със старост.Но все пак прочети за грунда и си смени камъните и пясъка с грунд.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Живко

Старостта вероятно е основната причина.
Може и да е натравяне, макар дълго време да не си имал проблеми, с такава поддръжка на аквариума си.
Дъното, видовете храна, големите порции, малкото количество вода при смяна. Все дребни неща, но аквариумът някак си върви добре. Балансът обаче е крехък. Една голяма смяна на вода, комбинирана със смяна на гъбата и всичко се срива. В твоят случай в гъбата живеят всички полезни бактерии, защото грунда ти е пясък, а не чакъл.
За сега не добавяй повече риби.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

8652

Публикации: 48
Прегледи: 15527

30675

Публикации: 2
Прегледи: 1839

55706

Публикации: 12
Прегледи: 4393

19580

Започната от smarf


Публикации: 1
Прегледи: 2310

51237

Публикации: 3
Прегледи: 2604