• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с гупи

Започната от ivo007, 10.06.2007 16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivo007

От около две седмици съм забелязал , че опашките на гупите ми са доста оръфани и накъсани , плс ако има някои които знае неще да пише 2 двоики са и 20 бебета на 1 месец в 55л аквариум  вода сменям на седмица две зависи дали имам време храня ги с quoto growth и още два вида храни.

Живко

Евентуални проблеми.
Неподходящи параметри на водата.
Редки смени.
Прехранване.
Лоша биофилтрация.
Слабо аериране.
Мога и още да измисля.
Никой не се е родил научен.

ivo007

Имам външен филтър Aqua Clean  500л/ч които е включен постоянно имам и аерация добра,храня 2 пъти дневно по-малко,и рибките си изяждат порцията за 2-3 мин .

Живко

Този филтър предполагам е окачен такъв. Те са с малък филтърен обем, предимно за механична филтрация. Дано да имаш аератор с гъба, която аз лично не бих почиствал никога.
Не разбрах дали има и други обитатели в аквариума? Не беше лошо да попълниш формата залепена горе в този раздел. Щяхме да спестим писане.
На твое място бих направи 3-4 смени за период от две седмици, по 50% от обема. Смените придружени от сифониране на дъното.
Ако рибите не почнат да се оправят може да изкараш курс с някое багрило. Метиленово, трипафлавин. Може и бактопур.
Това нацепване почти винаги е заради лоша биофилтрация или натрупване на нитрати и фосфати. Аз не ползвам препарати в тези случай.
Проблема с натрупването на макроелементи се решава със засаждането на бързорастящи растения или по-чести смени на водата. Във вторият случай трябва да се внимава да не се вреди на полезните бактерии. Винаги е по-добре да се сменя по-често, но по-малко вода.
Ако прецениш, че ще има нужда, попълни формата. Може и друг да е проиблема.
Никой не се е родил научен.

breeze

Всичко това е вярно, Живко, обаче най-често опашките на МЪЖКИТЕ гупи се накъсват при смяна на водата. Затова ще помоля ivo007 да опише по-подробно на кои гупи (основно мъжките или всички) се нацепват и дали това става след смяна.
ivo007, моят съвет (при минималната информация, която си дал) е - по-чести но малки смени на водата, изравняване на показателите на водата която добавяш. Гледането на гупи хич не е лесно ако искаш да са ти в добра форма и иска доста занимавка.
Успех!

ivo007

10.06.2007 21:06 #5 Last Edit: 10.06.2007 21:11 by ivo007
Нацепването се наблюдава при всички в аквариума,няма други риби охлюви и т.н.Имам растения в аквариума доста ще пробвам с по чести смени и да видим. :-)
И може би найстина имам натрупване на нитрати и фосфати защото растенията са като луди,и дано да се оправят. ;-)

Similar topics (5)

13390

Публикации: 5
Прегледи: 10911

44709

Публикации: 1
Прегледи: 1879

12342

Започната от mita6ki


Публикации: 10
Прегледи: 7658

6931

Публикации: 4
Прегледи: 3217

18689

Публикации: 0
Прегледи: 2508