• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 03:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с черна принцеса/телескоп

Започната от shmo, 03.11.2011 23:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shmo

Здравейте,
за пръв път гледам риба и изобщо не знам кое е нормално и кое не, но от вчера определено има проблем. И вчера и днес Фиши лежи на дъното сравнително неподвижно. Нещата които съм направила по-различно от преди е , че предния ден смених малко повече вода, но с престояла и сложих акватан (преди слагах нитривек, но последните няколко пъти акватан само) и нахраних с нова храна, уж спец за златни рибки. Нищо друго не забелязвам по самата риба, и не се търка в грунда, та според изчетеното във форума реших,, че съм я прехранила. Днес не съм и давала храна, но като се прибрах я намерих по същия начин на дъното. Кво прайм?!?  *dontknow*

П.п: сега смених 4-5 л вода и сложих малко нитривек пък не знам...


Обем на аквариума: 30л

Височина: 31см

Грунд
Дебелина на дъното: 2-3 см
Размер на камъчетата: не-много дребни, за да ги глътне...от тези многоцветните, които продават опаковани

Осветление: няма специално

Филтрация
Вътршен филтър л/ч:   260 л/ч



Филтрите работят непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума: никакъв спомен може би преди 2 месеца

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
смяна на голямо количество вода
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: акватан;   нитривек-преди малко повече от двадесет дни

Вода
Сменям по 8-10 литра или 30% на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е  престояла. Водата е със стайна температура.
Температурата на водата в аквариума е... стайна предполагам, но нямам термометър .

Храна
Видове храна: люспеста Супервит и в деня на поява на проблема за пръв път дадох люспеста Goldfish Color пак на Tropical
Колко често храните рибките си:веднъж на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: слагам една щипка, ама тя малко се мотае може би повече от 3 мин ама по-голямо количество пада на дъното

Растения:
само изкуствени

Риби:
Една единствена принцеса, но не знам каква е половата зрялост...

dgwrite

ЦитатЗа колко време рибките изяждат порциите си: слагам една щипка, ама тя малко се мотае може би повече от 3 мин ама по-голямо количество пада на дъното
Една от възможните причини. Храната пада на дъното, разгражда се и имаш високи нива на амоняк или нитрити. Най-вероятно натравяне. Нямаш азотен цикъл, особено с тези камъчета едва ли могат да се заселят бактерии в грунда. Такъв малък аквариум е трудно да се стабилизира, а и без растения. Сменяй през ден по 20% вода, докато се нормализира положението и сифонирай грунда. Моето предложение е да сложиш един аератор с възможно по-голяма гъба която ще ти играе роля на биологичен филтър.  Не слагай повече химии!

shmo

Благодаря за отговора, ще се опитам да спазя инструкциите максимално, само ако може малко разяснение за тези препарати...аз мислех че са полезни, защо да спра да ги слагам? Нали този нитривек трепе амоните или както там се казваха и дава тези бактерии които не мога да завъдя?
Иначе гледам сега малко се е поосвестило Фишито, ама пак не е съвсем на себе си де...Само дето аз полудях и му намерих де що симптоми прочетох... А много ли ще е лошо ако примерно му сложа маалко от някой препарат ектопур или подобен, за да изтрепе ако има нещо за трепане? Съжалявам ако задавам идиотски въпроси, ама искам по-бързо да се справя с проблема, че всеки път изтръпвам да не го намеря обърнало корема.

nikka

Дано ти е добре рибката, но да знаеш че сериозно я прехранваш. И аз имам една златна в такъв аквариум и също слагам акватан при смяна на водата,което си е ОК. Мойта рибка също си почива по дъното,даже май спи там. Просто и е скучно и за това го прави..а твойта май освен това и преяжда! Давай и по 4-5гранулки, за люспичките незнам,но определено не трябва да й остава храна във водата. За 1-2мин. трябва да е спряла да дъвчи последното!  ;-)
Нямам умение,но имам търпение! :)

Similar topics (5)

11134

Публикации: 15
Прегледи: 13945

43353

Публикации: 3
Прегледи: 2346

20819

Публикации: 2
Прегледи: 2806

3483

Започната от m5


Публикации: 4
Прегледи: 3578

29483

Публикации: 12
Прегледи: 6185