• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с Бети

Започната от hunter, 29.10.2010 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Здравейте, имам следния дерт. Преди време ми се гътна мъжката бета тоест преди два дни. Видимо беше болна от нещо което аз мислех за ихтио и лекувах с контра ихтио. Мислех че е ихтио защото и се появиха покрай очите ситни бели точици а после и в самото око точно в средата. Когато започнах лечението след два дни се появи нещо бяло на долната час на устата. Нещо като пихтиесто като разложено като гъбясъло незнам точно и аз как да го определя. Нямаше бели точки другаде нито по перките ното по тялото. Но на 5ти ден повреме на лечението си отиде грозно. Като се върнах от работа я намерих във вертикално положение с главата надолу перките и бяха накъсани предполагам женската я е ръбала. Очите и бяха целите бели и като разложени. Днес забелязах и на женската в центъра на едното и око същата бяла точка и тя май е на път и това ме претиснява каква гад ми мори рибите.Питам за да мога този път навреме да взема мерки поне нея да спася. Интересното е че не са отказвали храна мъжката допоследно имаше апетит и хапваше настървено. Женската също се храни все така добре и е енергична не спира да си плува навсякъде даже когато изяде храната проучва дъното и растенията данеби нещо да е останало за ядене. Моля ви помогнете защото не ми се ще пак да вадя кашната рибка от аквариума. Вода сменям на 4-6 дена по 25-50% храня умерено не прехранвам. всяка сряда има диета. Осветлението работи по 8.5 часана ден аерирам с обикновена гъба. Температура на водата 25-26 градуса други параметри като ПХ и тн. незнам не съм мерил тестовете ми идват скъпи за сега. Когато ликувах с контра ихтио повиших от 26 на 29 градуса водата 3 дни подред спазвах процедурата като дозировка на 4тиден смених 50% от водата и повторих за още 3 дни. После смених пак 50% от водата и прекратих лечение това бе вчера. Храних нормално повреме на лечението не съм спирал. Имадруго нещо което се сещам сега, сменям с престояла вода 2дена но следователно тя е по студена. Ако в аквариума е било 26% при смяната пада на 21-22% може ли това да е шок за рибата. ЦО2 нямам не торя единствената добавка ми е Сера Акватан и слагам според описанието. Моля за помощ сериозно, колкото и голямо желание да имах замесец откакто сивзвх аквариума и тази смърт ми се уби всякакъв мерак. Аквариума е 20л. стартиран е преди 2 месеца има и растения Elodea densa, Limnophila heterophila, Vesicularia, Явански мъх кадофора, едно което мисля че е криптокорина. Ето го и аквариума свети с енергоспестяваща 26 вата 6400келвина бяла http://prikachi.com/images/636/2619636s.jpg

Similar topics (5)

12084

Публикации: 3
Прегледи: 5513

44607

Публикации: 46
Прегледи: 15033

37607

Публикации: 20
Прегледи: 9423

5075

Публикации: 4
Прегледи: 3492

32513

Публикации: 0
Прегледи: 2416