• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с бета

Започната от lilibel, 17.06.2010 19:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lilibel

Здравейте, моля който може да помогне спешно - досега не съм се сблъсквала с подобен проблем. Имам два аквариума, в единия 30 л три риби - 2 данио и 1 мъжка бета. Без проблеми ги гледам вече година. Тази сутрин забелязах, че бетата ми е страшно подута. Очаквах да не издържи през деня,но сега продължава да е жива и не знам какво да правя. Не разпознавам болестта - коремът й е като огромен балон с въздух, перките леко слепнали, забелязват се сякаш обезцветявания. Храня ги с люспи на Тетра, водата се сменя редовно, има малко растителност. Повече от година нови риби там не са вкарвани умишлено да не докарат болести. Опитах да я хвана и да я вдигна към повърхността, но рибата сама избяга, отиде до повърхността и си пое въздух така че засега се движи сравнително добре. Прилагам снимка. Ако може някой да даде идея за заболяването преди да си отиде рибата ще съм много благодарна.


Асен Евгениев

Силно се съмнявам, че ще успееш да помогнеш на рибока.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

lilibel

Даммм още вчера си отиде  :-( Благодаря все пак за помощта, май ще рестартирам този аквариум останаха само двете данио вътре. Не знам какво стана, досега не съм имала подобен проблем, пък със сигурност не е заради лошата хигиена. А не ми се иска да си мисля,че е заради водата защото е от чешмата...

Similar topics (5)

52721

Публикации: 11
Прегледи: 4451

14316

Публикации: 18
Прегледи: 8356

43426

Публикации: 4
Прегледи: 2402

31250

Започната от mati


Публикации: 11
Прегледи: 7584

8311

Публикации: 8
Прегледи: 5029