• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 00:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златна риба - носи се нагоре

Започната от payattentiontothemoon, 24.01.2011 14:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

payattentiontothemoon

Имам Златна рибка, която вече е може би на 2 години.. преди бяха 2, другата беше доста голяма.. и дебела, но преди 3-4 месеца умря внезапно, тогава помпата беше спряла за 1 нощ, но мисля, че така или иначе беше болна, защото беше доста подута дълго време.. може би преяждаше. Напоследък забелязахме, че другата рибка, не плува спокойно, сякаш губи равновесие, или по-скоро не може спокойно да се носи във водата, защото се издига и й се налага постоянно да се движи, за да бъде там където иска, като общо взето успява. Но от време на време прави странни акробатични движения, извърта се. От снощи е по-лошо, стои с дупето нагоре към повърхността, а от време на време и с корема нагоре, който сякаш постоянно я извърта, но все още успява да плува и нормално в останалата част на аквариума. Вчера не я храних, днес също не съм. Това е проблема, дано някой се досети какво й е.


Обем на аквариума: ок. 60л.
Височина: 30 см

Грунд
Дебелина на дъното:2 см
Размер на камъчетата: средно от 0,5 до 1,00 см. има и по-мънички

Осветление: имах тръбна лампа на капака, но изгоря, сега светлината е естествена и от лампата в стаята.
Бтв в момента капака не е сложен, защтото когато го сложа след известно време около отвора, през който пускам храната се появява малко плесен, той е пластмасов. почиствам го, след из. време отново.

Филтрация
Външна помпа с гъба и керамични неща, (може би за смяна).

Работи непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума: хм, години, не зная..

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:. не

Вода
Сменям по 1/3та на всеки 2-3 седмици (понякога повече), знам, че трябва по-често, гузна съм.
При смяната: Водата е престояла и е със стайна температура.
Температурата на водата в аквариума е колкото тази в стаята, нямам нагревател, но в стаята е доста топло.

Храна
Видове храна: люспи,
Колко често храните рибките си: 1 на ден


Растения:
няма


Риби:
Полово зрели (видове, брой): 1 златна, за която пиша, 3 сома, не от залепящите се за стъклото, които стават огромни, (преди имах и такъв), а от тези, които са светло сиви, с типична рибешка форма и малки мустачки. (извинявам се на по-запознатите, които вероятно ще се издразнят на липсата ми на познания в имената на рибите).
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): 1 нова златна риба, и 4 малки пасажни оранжеви риби, живеещи около повърхността. От ок. 2 седмици са тук.

: 24.01.2011г 14:02ч
Забравих да добавя, че като че ли рибката е леко обезцветена, но може и да се заблуждавам.

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

payattentiontothemoon

хм.. това го гледах, но.. само това ли? нали все пак се храни така от много време.. явно това с прехранването на златните съпътства това да ги отглеждаш, защото форума е пълен с изплуващи по корем риби... ;д

Similar topics (5)

48729

Започната от Tribal


Публикации: 12
Прегледи: 4826

27288

Публикации: 16
Прегледи: 10036

11592

Публикации: 5
Прегледи: 9167

23105

Публикации: 6
Прегледи: 8654

24679

Публикации: 1
Прегледи: 3009