• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 17:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем на плавателния мехур?

Започната от Tril, 20.01.2006 17:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tril

Привет. Имам нужда от помощ, защото вече трета седмица не мога да разбера как да помогна на една от рибките ми. От вдичко прочетено до тук, мога да заключа, че най-вероятно има проблем на плавателния мехур, но дори така да е, не разбрах как мога да се справя с това.
Малко инфо: Аквариума е 60л., две сомчета и 4 златни рибки. температурата е 24градуса.
Едната златна рибка започна да плува с корема нагоре. Знам как звучи - естествено и аз помислих, че е умряла. Оказа се, обаче съвсем жива, но явно ужасно се мъчеше. Установих, че не може да плува нормално, най-вероятно защото е нагълтала въздух и я изолирах в малък, по-плитък аквариум. След една нощ тя се оправи, но вчера отново я заварих да плува наопаки или в станни осмоъгълници - въобще нищо общо с нормалното плуване на риба.
В други форуми почетох, че рибата трябва да се изолира, да се добави малко сол към водата и да не се храни с люспести храни, а известно време да и се дават грахчета, но всичко това ми се стори доста странно и нелогично.  :roll:
Има ли как да й помогна?

Nemo

Мисля че веднъж почне ли да прави така , няма спасение.
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

penchod

Споко, познавам една златна рибка, дето си прекарва повече от полвината свободно веме с корема на горе и така от година вече и още не се е гътнала.

Тони

Гледах по Енимал планет, как на такава рибка и сложиха протеза. Закрепиха с колани балон с въздух за гърба и :roll:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Stas

Тези операции ги правят много изгодно в щатите!

Nemo

Цитат на: "penchod"Споко, познавам една златна рибка, дето си прекарва повече от полвината свободно веме с корема на горе и така от година вече и още не се е гътнала.
Тя ще живее ,но няма шанс да се оправи. И аз имам една такава и сърце не ми даава да е хвърля и незнам какво да е правя....
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Tril

Май минах без протези и балони с колани... С един ден диета, малко изолация и без люспести храни. Спестих си цяло пътуване до щатите! 8)
Мерси на всички за инфото и съветите.

Ilianidis

Точно мислех да ти кажа ,че и трябва едно яко пърдене и ша са оправи:)

rakim

Може някое камъче да и вържеш на корема,или пък ланец на врата но много скъпо ще дойде :lol:
540л Южна Америка

Similar topics (5)

14238

Започната от i4o


Публикации: 11
Прегледи: 6632

48945

Публикации: 9
Прегледи: 3052

8184

Публикации: 18
Прегледи: 13405

36676

Започната от Norek1


Публикации: 4
Прегледи: 2814

59083

Публикации: 0
Прегледи: 2123