• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

постоянно ми умират риби

Започната от pet05, 24.04.2011 08:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pet05

Моля, ако някой може да ми даде съвет! Отглеждам миролюбиви рибки в 150 литров аквариум оборудван с всичко необходимо-помпа, термометър с терморегулатор, осветление за водорасли и т.н Поддържам постоянна температура 26-28 градуса, като сменям вода/30л.на 10 дни/ винаги добавям препарат за неутрализиране на хлор и тежките метали.Храня ги микс от дафнии,чернодробна и витамини на люспи. Притеснява ме това, че някои от рибките, първо гупите, после даниото и молинезиите започнаха рязко да слабеят, като направо им хлътваха двете страни и се изгърбваха,опашните им плавници се слепват, докато накрая умират.Другите видове за сега не реагират. Не мога да разбера на какво се дължи, а и няма външни белези на някаква зараза или нещо друго.

dgwrite

Това е отговора, на въпроса ти
ЦитатХраня ги микс от дафнии,чернодробна и витамини на люспи.
Сега изхвърли я тази храна, и си купи храна на Тетра или Сера, и ще спрат да ти измират рибите  *THUMBS UP*

Caxapa

Водата се сменя 1/3 от обема на аквариума на 7 дни. Струва ми се нямаш азотен цикъл освен това  с храната която  е доста съмнителна. Не казваш колко риби са в аквариума и освен споменатите какви други видове отглеждаш.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pet05

Сега в аквариума си имам клиновидни разбори, родостомуси, хелерови кои, две даниота и неони. Общо са не повече от 20 бр., като никога не са били повече от 30-35. В началото, преди около пет месеца имах и гупи, гупи-джуджета, анциструси и още две даниота, но..... първо те заминаха!

pet05

Още на 26.04.11 изхвърлих старата храна  и купих Сера-Випан. Не знам дали е най подходяща, но ще пробвам за сега с нея. Дано се оправят нещата.Ще пиша за резултата!Благодаря за съветите!

Mu3epHuk

 И на мен са ми умирали риби в резултат на дори умерено хранене с чернодробна. Може би с последните две пакетчета храна е имало нещо, което ги мори. Години преди това не се е случвало. Все пак вече не ползвам сушена дафния, чернодробна и цветни люспи в прозрачни пликчета. За сушената дафния казват, че няма почти никаква хранителна стойност. От седем месеца насам със стартиране на новия аквариум нямам мъртва рибка, нито дори отпусната такава  :-)

paolo6481

Да,сера-випан е много добра храна за рибките ти.Но и аз мисля че има проблем с азотния цикъл.И сменяй по една трета вода на седмица както вече са ти казали по-горе!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

pet05

Измина точно един месец, както смених храната на рибките и всичко си дойде на мястото, нямам нито един смъртен случай! :-) Определено е било от храната, тъй като нищо друго не съм променял!Сърдечни поздрави за съвета на Dgwrite  *BRAVO*! Отглеждам рибки от много години и винаги съм ги хранил със смесена храна от онези прозрачни пликчета, но не съм имал подобни проблеми, явно в последно време нещо не е наред в тия насипни храни.

Similar topics (5)

24669

Публикации: 3
Прегледи: 4368

51552

Публикации: 12
Прегледи: 6320

13491

Публикации: 7
Прегледи: 6513

42149

Публикации: 1
Прегледи: 1829

14292

Започната от guppy


Публикации: 18
Прегледи: 17031