• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ПОМОЩ болни риби!!!

Започната от peko, 05.08.2009 21:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

peko

сутринта намерих мъртви 1бр. сребриста акула, 1бр. скаларии и 1бр. ботия като акулата и скалария бяха най-големи в аквариума. В момента наблюдавам че останалата ботия лежи по гръб на грунда и по перките има нещо като паяжина която се рее назад, в основата на перките май има зачервяване. Акулите нямат промяна в поведвнието си но имат по две малки бели точки около 1мм. всяка. Рибите нош са с по едина разпадаща се перка каято не я движат, а също така и воала е  разкъсан.Скалариите ми стоят предимно по дъното. Сутринта когато намерих мъртвите рибки всички останали бяха на повърхността. Едното растение което не знам как се казва но е като дълга трева  (не е валихнерия) по листата му преди около седмица излязоха черни точки и краищата му са изсъхнали.




Обем на аквариума:135

Височина:60

Грунд речен пясък
Дебелина на дъното:...........3см
Размер на камъчетата:...........1мм или под

Осветление:...........36W обикновенни лампи 2 бр.

Филтрация  вътрешен филтър да
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):...........НЕ
Вътршен филтър л/ч:...........500л/час
Външен филтър л/ч:...........не
Система за СО2: ...........не

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума: преди около 20 дни

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........метилово синио

Вода
Сменям по 15литра (процента) на всеки 7дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е със стайна температура
Температурата на водата в аквариума е 32 градуса.

Храна
Видове храна:...........тетра про колор tetra wafermix- таблетки
Колко често храните рибките си: веднъж дневно и веднъж седмично не ги храня
За колко време рибките изяждат порциите си:повече от 1 час

Растения: 3бр. растения- бавно растящи
Ехинодорус-зелен оцелот
Акорус или теснолистен ехинодорус
кръгло зелено растение което не знам как се казва
имаше и кабомба която загина тъй като ми бе продадена без корени преди да пусна рибите я изсхвълих

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............не
Млади риби(видове, брой):............анциструс 2бр. синя акула 2бр. скаларии бяха 4 а вече са три, ботия макраканта бяха 2 а сега е 1бр. много е зле, 1бр. мъжка бета, риба нож 2бр.
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):всички горепосочени

bigbeer

Опитай се да направиш снимка на 'лежащата' боция.

kapacitet

ЦитатЗа колко време рибките изяждат порциите си:повече от 1 час
Това малко ме притеснява. Спри с храната за няаколко дена и после давай храна която да изяждат в рамките на 1-2 минути.
Колкото до положението, малко ми прилича на качествено натравяне. Нека каолегите си кажат мнението.
: 05.08.2009г 21:09ч
ЦитатВода
Сменям по 15литра (процента) на всеки 7дни.
И тук положението е малко криминално. Разбирам, че е скоро стартиран, но все пак смяна на 15 литра от 135 литров аквариум е леко казано малко. И като прибавим храненето става страшно.

raiko

Прекалено висока е температурата, намали храненето(дори спри да храниш временно) и увеличи аерацията. Отделянето на слуз е възможно да се получи и при силно вкисляване на водата(ако живееш в регион с много мека вода-например София).

peko

снощи ми умря и другата ботия и рибата нош. Пробвах да снимам някоя от другите но нищо не се вижда. Смених половината вода в аквариума, след което сложих калиев перманганат и мастилено синио, а днес след като се прибрах от работа сложих  Sera omnipur дадоха ми го в зоохобито за лечение на симптомите. Надявам се всичко това да помогне

Divane

Мисля,че прекаляваш с препаратите

raiko

В кой магазин те посъветваха да сложиш едновременно в аквариума си калиев перманганат, метиленово синьо и Сера омнипур?
Ножовете(Apteronotus albifrons) са много чувствителни към химически оцветители и най-вероятно са умряли от тях.
Защо задаваш въпросите си във форума а предприемаш лечениение според препоръките на зоомагазин?

wwladoo

Виждам работата, с рестарт с нови рибки и повече четене без тия глупости!!!Много магазини не са компетентни и дават егати и акълите,още повече усложняват ситуацията!!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

Нали знаете - търгашите ще ви продадат болни рибки, за да могат да ви продадат лекарства, за да ги лекувате след това.  ]:->
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Balkandjiev

Целта на зоомагазините е да ти вземат парите и да те убедят че трябва да си купиш това, това и това.......  . Както казва колегата тук вземаш акъл от хора с опит и то бесплатно. А снимките са желателни за поставяне на точна диагноза, заштото на прикаски може да има много диагнози и нито една да не е точна. Слушай повече колегите и чети повече преди да предприемеш нещо защото така си убиваш рибките!!!

wwladoo

 *offtopic Мога да добавя само това,че не всички търговци са такива--има и съвестни и компетентни,макар да са рядкост!!!Коко правилно е написал---търгаши---а не търговци , както селяндур е едно а селянин друго!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

985

Публикации: 27
Прегледи: 16994

26170

Публикации: 15
Прегледи: 10015

7313

Публикации: 10
Прегледи: 16487

18501

Публикации: 11
Прегледи: 6271

53237

Започната от denis_ivanov1


Публикации: 5
Прегледи: 2677