• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ- болна златна рибка с кафяво-черни петна по тялото и перките

Започната от Румяна, 08.01.2015 00:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kasaba

Как се чувства рибката в момента? Би ли споделила какво лекарство ти дадоха, че ми стана интересно?

Румяна

Стaнa цялaтa кaфявa, беше жизненa и ядеше, последните двa дни зaпочнaхa кръвоизливи, стaнa нa червени петнa и не можaх дa я спaся. Първонaчaлно ми дaдохa тетрaциклин. Тaкa и не рaзбрaх  кaквa е причинaтa дa се рaзболее... сегa остaнa еднa мъжкa сaмa дa се шири....

Публикациите са слети: 17.01.2015 03:31

Инaче водaтa се опрaви, кaкто кaзa Николaй, търпение.
Още съм начинаеща и оценявам градивната ви критика! :)

kasaba

Цитат на: Румяна - 17.01.2015 03:28
Стaнa цялaтa кaфявa, беше жизненa и ядеше, последните двa дни зaпочнaхa кръвоизливи, стaнa нa червени петнa и не можaх дa я спaся. Първонaчaлно ми дaдохa тетрaциклин. Тaкa и не рaзбрaх  кaквa е причинaтa дa се рaзболее... сегa остaнa еднa мъжкa сaмa дa се шири....

Публикациите са слети: 17.01.2015 03:31

Инaче водaтa се опрaви, кaкто кaзa Николaй, търпение.
Съжалявам, причината най-вереоятно е падане на имунната система, нападение от паразити и накрая бактериална. Те са ти дали лекарство за бактериална, а главният ти причинител е бил паразит - може би Ichtyobodo (Costia), което е се лекува с ФМЦ.

DPI

И що пък паразит да не се повлияе от антибиотик?  Кръвоизливи и червени петна и Костия? Хм....При Костията се наблюдават едни бели пухкави налепи, свиване на перки.

kasaba

Цитат на: DPI - 22.01.2015 12:52
И що пък паразит да не се повлияе от антибиотик?  Кръвоизливи и червени петна и Костия? Хм....При Костията се наблюдават едни бели пухкави налепи, свиване на перки.
Не всичко може да намериш в нета колега или колежке :) - кръвоизливите най-вероятно сa в резултат на бактерии.

DPI

Еми да де, нали и аз това пиша, че повече прилича на бактериална инфекция.

kasaba

Цитат на: DPI - 22.01.2015 14:26
Еми да де, нали и аз това пиша, че повече прилича на бактериална инфекция.
Еми да де ама кръвоизливите са вследствие на бактериална, а най-вероятно тези петна, които се виждат по рибата е паразит. Една риба , когато не се лекува може да е едновременно с бактериални, 2-3 вида паразити + гъби ;-)
Цитат на: DPI - 22.01.2015 12:52
И що пък паразит да не се повлияе от антибиотик?
Ами защо има различни антибиотици - защото различните бактерии, паразити се лекуват с различни неща. + това има продължителност и схеми на лечение. Да не говорим, че има паразити, които са резистентни към всякакъв вид медикаменти и хората си хвърлят цели аквариуми, понеже не могат да ги дезинфекцират.

raiko

kasaba, дай пример за такива паразити, от които не могат да се дезинфектират аквариумите и се налага хората да си изхвърлят аквариумите?

Публикациите са слети: 22.01.2015г 22:10ч

При лечение с тетрациклин и окситетрациклин, освен че трябва да се извади активния въглен е желателно да се спре и осветлението на аквариума. Тези антибиотици се разграждат доста бързо от светлината и стават неефективни. Лечението трябва да е минимум 4 дни (4-7 дни). Нормално е от тетрациклина водата в аквариума да се оцвети като чай и на повърхността и да се образува пяна.

kasaba

Глугеа. Аз лично не съм хващал такъв паразит, но знам за случай на много, много опитен акварист, който не е успял да се оттърве от това нещо след дезинфекция с различни химии и накрая изхвърлил аквите. И на мен ми прозвуча митично, в първият момент, но е реален случай.

raiko

Кой е този опитен акварист, който си е изхвърлил аквариумите? Звучи смешно! Това че за някои паразити не е разработено лечение не означава че аквариумите не могат да се дезинфектират от тях. Специално за дезинфектиране на glugea препоръчват acriflavine (tripaflavine) и monacrin (monoaminoacridine).

http://www.aquaticcommunity.com/disease/glugea.php

kasaba

Цитат на: raiko - 22.01.2015 23:14
Кой е този опитен акварист, който си е изхвърлил аквариумите? Звучи смешно! Това че за някои паразити не е разработено лечение не означава че аквариумите не могат да се дезинфектират от тях. Специално за дезинфектиране на glugea препоръчват acriflavine (tripaflavine) и monacrin (monoaminoacridine).

http://www.aquaticcommunity.com/disease/glugea.php
Това за дезинфекцията на Глугеа го бях, чел тогава като ми го казаха - даже най-вероятно от същото място, от което и ти :). Аз съм с грешка, не съм разбрал точно - не е опитвал да дезинфекцира, решил е че е по сигурно да се оттърве от аквата. Името няма да споменавам - не е коректно.

Similar topics (5)

5604

Публикации: 2
Прегледи: 2915

39291

Публикации: 21
Прегледи: 9958

60131

Публикации: 9
Прегледи: 27427

2208

Започната от Toni


Публикации: 11
Прегледи: 9239

15818

Започната от vnedel4ev


Публикации: 3
Прегледи: 3412