• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Подкожни пъпки на пангаси

Започната от Alexfield, 11.10.2010 20:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Alexfield

Обем на аквариума: 540 л

Височина: 60 см

Грунд - черна строителна мозайка
Дебелина на дъното: 4 см
Размер на камъчетата: 3-5 мм

Осветление: 4 x 36w + 2 x 18w (180w / 16100 lum)

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): да
Аераторна помпа (с гъба): не
Вътршен филтър л/ч: не
Външен филтър л/ч: 2000 л/ч
Система за СО2: не

Филтрите работятнепрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума: преди около година: преместване от 380 л в този 540 л

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
Почистване на канистъра: изплакване на керамиката и пране на ватата на 07.10.2010
Преди това имах проблем със запрашеност на аквариума.

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:
Витамини Tera Aqua/Tetra Vital - 125 ml (при доза 5мл на 10 би трябвало да го сипя цялото шише 250 мл, но сипах половината).
Торя всяка седмица при смяна на водата: 1 с.л. Калиев сулфат и 1 с.л. Магнезиев сулфат

Вода
Сменям по 130 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо. Водата е с температура 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24 градуса.

Храна
Видове храна: Tetramin Crisps, Sera granugreen, Tetra cichlid sticks
Колко често храните рибките си: 2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 10-20 %
Колко % от дъното са бързо растящи: 2 %
Колко плуващи: няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой): пангаси 8, боция клоун 8, silver shark 10, розово данио 10 (тия дни ги вадих и хвърлиха хайвер), 4 сини неона, 2 торпедо червена линия, 2 САЕ, около 8 анциструса, 2 фосилиса, 2 калихта, 2 синодонтис, 2 подобни на синодонтис ама не им знам името, около 10 молинезии
Млади риби(видове, брой): няма
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): няма

Сега към проблема:
2 от пангасите ми имат бели точки - не ми прилича на ихтио. По-скоро са някакви подкожни пъпки. Прилагам снимки. Надявам се да не са съвсем ужасни и да можете да разпознаете болестта.

Има ли смисъл да ги вадя и изолирам или е по-добре да лекувам целия аквариум? За сега само тези 2 рибки имат симптоми.









https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1016.photobucket.com%2Falbums%2Faf290%2Falexfield17%2FPangasius%2FDSC01140.jpg&hash=7d20707004982af54b7990eb8e9014dbe8df53b1

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1016.photobucket.com%2Falbums%2Faf290%2Falexfield17%2FPangasius%2FDSC01139.jpg&hash=751425996a448f85892b214eb0bbf1e5cbae8d10

Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

joro1981

Аз имам един дискус с една такава подкожна пъпка.Предполагам ,че е като при твоите пангаси.


Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

deadline78

брат това е алергия но незнам от кво се получава.един мой авер си има 2 дискуса с сащите неща но те им минават барзо ри по голяма смяна на водата.препорачвам ти да сложищ едно синио на тетра май беше акватан.нещо като стабилизатор е и ще видиш огромна промяна.аз сащо  сипвам от чешмата но грам химия не ползвам но моя тертип на смяна на водата е доста исхакан на 3 дни сменям вода като на 320 литра сменям само 3 кофи по 10 литра през ден

Alexfield

Само да кажа:
2-та пангаса са все още живи и жизнени. При албиноса няма промяна. При другия ми се струва, че пъпките намаляват като размер. Не съм лекувал с нищо. Нови "заразени" няма.
Това за пореден път ми показва, че пангасите или преживяват или умират и не се влияят от медикаменти.
Все пак се надявах някой да разпознае болестта  *NO*

Ще пиша след няколко дни дали са се оправили или не. Дано тази тема да е полезна на някого. На мен не ми беше полезна въпреки усилията, които положих да я направя.
: 14.10.2010г 01:01ч
Днес при албиноса има промяна - появила се е голяма бучка лявата перка.
Преди време ми умря така другия пангас-албинос (бях купил 2 броя) - един ден просто го намери мъртъв с дупка на същото място, където е сега тази бучка.
Някой може ли да ми каже какво е това? Опасно ли е за другите риби?

Прилагам 2 снимки от телефон. Няма ми го фотоапарата в момента, за да направя малко по-качествени снимки.



Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Alexfield

Албиносът от 14-ти вечерта е в карантинен аквариум. Пъпката стана огромна буквално за часове. Малко след преместването в карантинния пъпката се спука. Никаква гадинка не излезе и не се вижда в аквариума, така че предполагам, че не е паразит. Остана рана, която постепенно се затваря. На 14-ти и на 17-ти (50 литра вода) го храних съвсем малко + 5 мл витамин и му сложих метиленово синьо, за да предпазя раната от инфекция. Вода не съм сменял.
Днес ще го връщам при другите, че иначе депресията ще го убие.
Ето една снимка на раната в момента:
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Similar topics (3)

56488

Започната от bobynfs


Публикации: 2
Прегледи: 2744

21687

Публикации: 24
Прегледи: 12600

58612

Публикации: 9
Прегледи: 4032