• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с паразити

Започната от iccoo, 22.10.2010 21:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iccoo

да попитам казаха ми да напълня една чаша с вода и са сложа сол вътре готварска ставало примерно на 500 мл вода 2 лажици съпени сол после да пусна вътре болната риба за 20 30 секунди и обратно в аквариума и се оправяла какво ще кажете някои правил ли е така рибата побелявала и се зашаматявала и после паразитите умирали  *dontknow*дали ще стане  :coffee:

MeTogu

Кажи какъв е проблема с рибата.Тези фокуси ги остави.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iccoo

очите и са бели само вътрешното кръгче
тук се вижда

да кажа че това е бракична риба

MeTogu

Това може да си е някаква сериозна болест.Аз лично за първи път виждам толкова бели очи на риба.
Райко ще ти помогне.Или направо му пиши лс.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iccoo

питах го
но трябва да третирам целия аквариум
рибите са дивоуловени и са 4 броя но само едната има такива очи
това било паразити рибата е бракична и като и стане така в природата отива в солта и се лекува сама но живее и в сладка вода
чувства се еднакво добре и в двете води но аз как да направя бракична вода не знам примерно в туба от 10 литра  *dontknow*
другия вариянт ми казаха дето го уписах по горе с солта
един познат така ликувал други риби и деиствало но преди

MeTogu

Питай Антон как се прави бракична вода и ако има да ти услужи направо.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iccoo

ще питам а морска няма ли да стане нали е слбо солена  *JOKINGLY*

MeTogu

Става,ама там може да се разболеят от нещо друго. :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iccoo

Цитат на: MeTogu - 22.10.2010 22:23
Става,ама там може да се разболеят от нещо друго. :-D
едва ли нали има сол мога да напълня един съд 20 литра с вода от аквариума и всеки ден да махам и диливам по 2 3 литра морска и след 5 дена постепенно ще стане бракична после ще меша морска с сладка примерно по 1,5 литра и така ще е подържам
дали ще стане магията  *JOKINGLY*
че и рибата е съпер рядка за бг да не стане фал  :'(

MeTogu

Питай Антон как да си направиш бракична вода и пусни там рибката.Обърни се ако трябва към Гери.Тя има морски аквариум.Малко вода ще добавиш още толкова сладка и ще стане бракична.Само не знам как става това с пускането на рибата.Да не се получи шок някакъв.Аз бих предприел инструкциите на Райко.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iccoo

Цитат на: MeTogu - 22.10.2010 22:53
Питай Антон как да си направиш бракична вода и пусни там рибката.Обърни се ако трябва към Гери.Тя има морски аквариум.Малко вода ще добавиш още толкова сладка и ще стане бракична.Само не знам как става това с пускането на рибата.Да не се получи шок някакъв.Аз бих предприел инструкциите на Райко.
ще пробвам така и в саитове в америка които имат такива риби четох че така ги лекуват иначе не е опасно за другите риби проблема е че може да ослепее рибата от това но и това не е рпоблем за рибата тя се ореинтира перфектно и живее доста дълго с тоя недъг за моита дали вижда не знам те са много особенни риби но що неша сим изчел за тях това е наи малкото  :-D
и ако някои иска интересен вид риби препоръчвам този  *THUMBS UP*
ще питъм гери

Genadig

Това се случи и при моите рибки с бели очи така бяха, при костенурките ми също...наливаш май вода от чешмата и бам директно животинчето вътре а? :duvar: 
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Similar topics (5)