• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Побеляване около устата.

Започната от krokodil22, 25.01.2009 20:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

krokodil22

Обем на аквариума: 72л

Височина:40см

Грунд
Дебелина на дъното:2-4см
Размер на камъчетата:1-10мм
Осветление:стандартна 15W лум. лампа
Филтрация

Вътршен филтър л/ч:360л/ч

Система за СО2: не
Филтрите работят - непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:18.01.2009

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
смяна на голямо количество вода, нов филтър


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по ....литра (процента) на всеки....дни.
При смяната: Водата е от чешмата направо. Водата е с температура 15 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 25 градуса.

Храна
Видове храна:Тубифекс, дафния и люспи
Колко често храните рибките си: 2-3 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: мисля че не остава

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:30%
Колко % от дъното са бързо растящи:70%
Колко плуващи:няма
Риби:
Полово зрели(видове, брой):Гупи 7-8, хелери-2, молинезии-2
Млади риби(видове, брой):розово данио-20, обикновен неон-12
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):всички
Здравейте. Проблема ми е следния. Преди седмица си взех аквариум. Взех му растения  и по-големи бели камъчета Старателно го измих, насадих му растенията, налях го с вода. На следващия ден пуснах 13 обикновени неона. В началото стояха само на дъното, но после започнаха да щъкат навсякъде. Тази седмица отидох в събота на пазара и си взех още 20 даниота, 2 молинезии и 7-8 гупи(гупите ги взех от 2 места) Взех си и по-дребен грунд(кварцов пясък 1-4 мм) като се прибрах го измих до "бистра" вода, извадих неоните, растенията и едрите камъчета и сложих кварцовия грунд, без да сменям водата. Засадих растенията и пуснах всички риби. Водата малко се пооцвети от грунда но мислех че филтъра ще се справи. след около 4-5 часа ми дойде "гениалната" идея да сменя водата, за да не е толкова мътна. Смених около 40-45 литра от нея, като директно я налях от чешмата. Температурата на аквариума падна до 18 градуса. За около 4-5 часа пак си стана 26-27 градуса. Днес забелязах че една женска гупа и мъжката молинезия имат бяло около устата, предимно стоят на едно място и не се хранят. Женската гупа умря преди малко и се опасявам че е някаква болест. Нямат никакви други симптоми освен побеляването около устата. На молинезията и е побеляла и долната част на опашката. Това болест ли е или вседствие от многото грешки които съм допуснал (наливането на вода от чешмата, слагането на рибите в "пресен" аквариум, ниската температура и голямото количество сменена на веднъж вода) На другите риби привидно нищо им няма. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете съвет.
P.S. Гупата и молинезията ги взех от един човек, една от мъжките гупи също е започнала да побелява...  :'(

ico

То само грешки и ако преди тях си чел... В тоя рибарник много риба ще измре, ако продължаваш, да ги сипваш в такива количества. Някои от грешките сам си ги намерил, а за да намериш всички - Литература > Отговори на често задавани въпроси
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

krokodil22

25.01.2009 22:02 #2 Last Edit: 25.01.2009 22:21 by krokodil22
Цитат на: ico - 25.01.2009 21:58
То само грешки и ако преди тях си чел... В тоя рибарник много риба ще измре, ако продължаваш, да ги сипваш в такива количества. Някои от грешките сам си ги намерил, а за да намериш всички - Литература > Отговори на често задавани въпроси
Благодаря за оптимистичния отговор.Не разбрах само водата или рибите да сипвам в такива количества... и все пак ме интересува заразна болест ли е?
P.S. След ровене из нета намерих следната болест- Колумнариоза( Бактерия Flexibacter columnaris), която по признаци е сходна с признаците които виждам. Разликата е, че при мен няма малки ранички по тялото с кръвотечение и бяла нишковидна кашица по ръбовете им.

botan

Бактериална болест. Паразита е Колумнариус в следствие на недобри водни показатели.

krokodil22

Цитат на: botan - 25.01.2009 22:22
Бактериална болест. Паразита е Колумнариус в следствие на недобри водни показатели.
Да отделя ли заболелите, за да не заразят другите  или вече няма смисъл...? Лечението ми се стори доста трудно и май ще е най-добре да не ги мъча...

Живко

Ботан ти е казал, но с две думи.
Объркал си абсолютно всичко. Не е виновна болестта, а начинът по който си направил нещата. За да разбереш проблема е добре да прочетеш статиите за стартиране на аквариум, особеностите на азотният цикъл, количеството риби в аквариума и др.

Отдели болните риби. Можеш да ги лекуваш с препарат за бактериална инфенция на някоя фирма. Какво ще постигнеш ...
Никой не се е родил научен.

krokodil22

Цитат на: Живко - 26.01.2009 12:27
Ботан ти е казал, но с две думи.
Объркал си абсолютно всичко. Не е виновна болестта, а начинът по който си направил нещата. За да разбереш проблема е добре да прочетеш статиите за стартиране на аквариум, особеностите на азотният цикъл, количеството риби в аквариума и др.

Отдели болните риби. Можеш да ги лекуваш с препарат за бактериална инфенция на някоя фирма. Какво ще постигнеш ...
Хубаво е човек да прочете нещо повече, когато реши да прави нещо... ама пусти му мерак.  Благодаря на всички отзовали се!  А аз ще се пообразовам малко, преди да направя поредната глупост.
Поздрави!

desdes10

Здравейте! Изпаднах в подобна ситуация. Хелера ми имаше бели петна около устата, но после те изчезнаха, като сега открих, че са се появили на гърба му. Проблема е, че в паниката си я преместих от големия аквариум в друг с вода направо от чешмата, и то не особено топла. Възможно ли е да съм и навредила повече с това, отколкото самата бактерия? И ако е така какво мога да направя- да я върна ли при другите?  *SORRY*

MeTogu

Направо си я уморила.Но и в аквариума не я връщай,че съвсем ще я втасат всичките рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

33530

Публикации: 4
Прегледи: 4014

8872

Публикации: 10
Прегледи: 5467

58578

Публикации: 12
Прегледи: 4202

48485

Публикации: 2
Прегледи: 2306