• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нужен ми е съвет относно препарати за лечение на ихтио

Започната от boksyora666, 25.08.2014 18:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boksyora666

Здравейте колеги преди 4 дни вкарах ихтио в аквариум на 3 месеца със две новозакупени iriatherina werneri още във плика си личеше че са доста стресирани от транспорта и затова много внимателно извърших процеса на аклиматизация но уви... вчера с ужас забелязах белите точки по гореспоменатите 2 риби за сега по останалите риби няма точки а само по тези двете.ще съм ви много благодарен да споделите личен опит при употребата на даден препарат който мога да ползвам в общият аквариум безда има последствия за аманови скариди охлюви неритина и най вече за растенията hemiantus cuba pogostemon helferi toxyphilium barbieri I lilaeopsis nova zelandia и всякакви други съветиотносно лечението ще са повече от добре дошли


boksyora666

Нека тези от вас които са ползвали фирмени продукти преназначени за борбата с този паразит да напишат името на продуктът и съответно ефектът от него върху болестта не изключвам и варианта да отделя двете риби в отделен съд и там да третирам макар че не ми е ясно до колко ще има ефект от това при наличието че и във общият аквариум най вероятно има паразити (неизлюпени все още)а за нистатина ползвал съм течен микустатин и ефекта от него беше трагичен-всички растения в общият аквариум в който третирах преди половин година по схема описана в сайт буквално се стопиха в рамките на 10 дни затова препоръчайте ми препарати предназначени за целта и съответно споделени резултати на базата на личен опит по време на прилагането им и след това.Утре най късно към 13:00 часа отивам до някой зоомагазин в търсене на (вълшебното шишенце) най вероятно jbl punktol защото тук главно на тази марка се предлагат продукти надявам се до тогава някой да даде мнение за този или друг продук ползван от него (егати романа написах )

M14iro

Sera-costapur ,имам го и съм ликувал с него ихтио

SDB

На JBL Punktol Plus Става за общия аквариум два три пъти ми  се е налагало да го ползвам
и ефекта е доста добър
между другото препоръчва се да го използваш в комбинация с JBL Ektol Cristal , аз така го ползвам

boksyora666

Вчера отделих двете iriatherina werneri и 5 отоцинклус афинис в 10 литра карантинен аквариум и започнах лечението там със сера костапур ако няма ефект след максимум 7 дни ще пробвам със jbl punktol+ ectol cristal но в по голям аквариум че им е тясничко в 10 литровия.Във общият има още 2 iriatherina werneri при които до момента не се забелязват симптоми но ако забележа колкото и да не ми се иска ще трябва да третирам и в общият а растенията тъкмо се адаптираха и започнаха да да натрупват нова листна маса и то в задоволителни темпове и хич не ми се иска точно сега да им спъвам растежа с подобни химии.Благодаря за съветите до момента *DRINK* *bg*

Similar topics (5)

26765

Започната от Neron4o


Публикации: 9
Прегледи: 5400

6983

Започната от zarambov


Публикации: 7
Прегледи: 4378

8311

Публикации: 8
Прегледи: 5016

3756

Публикации: 4
Прегледи: 12969