• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нещо става с рибите ми-помогнете!!!!!

Започната от pike76, 29.03.2011 21:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pike76

Аквариума е стариранв началото на февруари,като при напълването му е използвана вода от аквариума в който преди това бяха рибите.
Обем на аквариума-540л
Височина-73см/12см място за лампи/
Грунд-речен
-дебелина на дъното-3-4см
-размер на камъчетата-до 0,5см
Осветление-Силвания Гролукс-36w,Силвания Аквастар и една обикновена-36w
Филтрация-2 външни филтъра:
-Атман-1200л/ч+UVлампа
-JHW 302-1000л/ч
Филтрите работят непрекъснато.
Температурата,която поддържам е 29 градуса,заради растенията.
Промени в аквариума и оборудването му през последните 20 дни няма.
През този период не са използвани лекарства и препарати.
Вода-сменям по 40% веднъж седмично,като смяната е съчетана със сифониране.При смяна водата е направо от чешмата.
Храна-основно Tetra diskus.Храня по4-5 пъти на ден за около 2-3мин.
Растения-5 бр.,засадени на дъното.Останалите са засадени по корени.
Риби-12 бр дискуси,3 боция макракантус,4 бр САЕ,сомчета.Всички са млади риби.При мен са от ноември 2010.Досега не са боледували.Нова риба през последните 20 дни-1 бр дискус около 2-3 см,който се чувства добре.

От няколко дни този дискус не се храни нормално и потъмня на цвят,от син вече е по скоро черен.Стои отделно от другите и не плува из аквариума,по скоро си стои сам в ъгъла.Днес взе да плува странично наклонен,а един по малък от него дискус го гони и го "кълве".



Това марлборо пък от няколко часа падна на дъното на аквариума и стои така полегнало на страни.



Незнам какво става!Не съм давал лекарства,това което направих бе да сменя 40%от водата и да вдигна температурата.рибите като цяло са едни такива по бавни,отъркват се в корените и растениятаи през повечето време стоят в ъглите на аквариума.Помогнете!!!Какво да правя?

ico

Доста важни редове от бланката са пропуснати в информацията, която даваш. Дали това е случайно или са осъзнати и нарочно пропуснати грешки...
Ако искаш адекватни отговори от колегите опиши всичко по аквариума и рибите - дати, температури, сифониране, възраст и така всички редове от бланката.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

pike76

Колега,незнам какво толкова съм пропуснал,постарах се инфото да е подробно.

Татарчев

Цитат на: pike76 - 30.03.2011 09:14
Колега,незнам какво толкова съм пропуснал,постарах се инфото да е подробно.
Колега по-добре си попълни стандартната бланка.
Аз например не видях да си написал кога е стартиран аквариума и каква е температурата му..., Няма да е лошо ако напишеше и какви пълнежи има филтъра и от колко време са в него.
Ако имаш възможност премери и параметрите на водата... (амонии/амоняк, нитрити/нитрати, фосфати и т.н.)
Поздрави.

plamito81

Да си луд е несъмнено щастие,което само лудите познават!!!!
540l  Cichlidae видов

pike76

Цитат на: Татарчев - 30.03.2011 09:30
Колега по-добре си попълни стандартната бланка.
Аз например не видях да си написал кога е стартиран аквариума и каква е температурата му..., Няма да е лошо ако напишеше и какви пълнежи има филтъра и от колко време са в него.
Ако имаш възможност премери и параметрите... (амонии/амоняк, нитрити/нитрати и т.н.)
Поздрави.
датата на стартиране и температурата в аквариума ги добавих в темата.Пълнежа на филтъра е от обикновена керамика,сепоракс,филтърна вата и едропореста гъба.Атмана работи от ноември,беше към стария аквариум  в който бяха рибите,преди да ги преместя в сегашния.JHW е нов и работи от февруари.Пълнежа го почиствам редовно под течаща хладка вода.
: 30.03.2011г 10:10ч
няма ли кой да помогне?рибата май умира.....!!!!!! :-|


Similar topics (5)