• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

На какво се дължи?

Започната от nineto_boy, 20.07.2008 08:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nineto_boy

20.07.2008 08:54 Last Edit: 20.07.2008 21:32 by nineto_boy
Здравейте, имам аквариум от 3 седмици. Преди една добавих още 5 рибки, които купих от същия човек на съботния пазар, за да не ги заразя уж. Отделно в съботата май ги попрехраних с голямо количество храна. В понеделник започнаха да умират по видове, но през един ден: 3-те молинезии, 3-те гупи и сега хелерите са унили. Първо умря един от антрицитрусите, не знам дали не и новият, който добавих в последствие. Дали можете да ми кажете какво да направя, за да не измрат останалите 13бр ненонки и 3те хелера.Ще попълня въпросника за улеснение:
Обем на аквариума:.....75л......

Височина:...40см........

Грунд
Дебелина на дъното:......4см.....
Размер на камъчетата:..кварцов пясък.........

Осветление:...луминисцентна лампа 220V........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):....не.......
Аераторна помпа (с гъба):...Resun
Вътршен филтър л/ч:...не........
Външен филтър л/ч:..не.........
Система за СО2: ...не........

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа).

Дата на стартиране на аквариума:...преди 3 седмици........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
....не.......

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:..aquaria clear,.aquatan........

Вода
Сменям по .15%...литра (процента) на всеки..7.дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура .30...градуса.
Температурата на водата в аквариума е .28...градуса.

Храна
Видове храна:.sera san..........
Колко често храните рибките си:.....2 ......
За колко време рибките изяждат порциите си:...2-3 мин........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:....3бр.......
Колко % от дъното са бързо растящи:....не знам.....
Колко плуващи:...няма.......

Риби:
Полово зрели(видове, брой):....не мога да ги определя........
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):....5 - 3 неона, 2 антрицитруса......
Рибите преди да умрат,са неспокойни, дишат учестено, перките им са свити, крият се, лежат неподвижно по дъното, и правят бързи движения от време на време. Не забелязвам петна и т.н. по тялото им.
Дали е възможно да съм ги прехранила?Аерацията също мисля, че е доста силна, тя трябва ли да бъде постоянна или да я спирам отвреме на време? Въвв водата и по едно от растенията забелязвам мехурчета.

Отделно да попитам, ще ходя една седмица на море, ще издържат ли рибките без храна или да търся някой да ги храни през 2-3 дена?

Благодаря за вниманието и отделеното време за прочитане на дългия пост!

iek

Прочети тази тема http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,1657.0.html и ще си обясниш причините. За една седмица рибите няма да умрат, ако не ги храниш.

ico

Аераторна помпа с гъба не е достатъчно за 75 литра. Вземи си качествен вътрешен филтър. Храни по веднъж на ден, колкото могат да изядът за 20-30 секунди. Писано е много пъти, че десетина дни без храна на повечето пораснали риби се отразява по-скоро благоприятно. Виж другите неща да са както трябва, докато те няма и преди това гледай да си вземеш приличен филтър, като оставиш известно време да работят заедно с гъбата.
Рибите ти отиват към много с тия добавяния. По-добре слагай растения.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nineto_boy

ОК, прочетох, но какво мога да направя сега? И защо ще умират, след като вече са минали 3 седмици и се предполага, че е зациклил този азотен цикъл, а преди това нищо им нямаше? От храната ще е сигурно? Сега пак ще им сменя част от водата. А как по друг начин да намаля този амоняк? Много тъпи въпроси задавам, обаче иначе няма да се справя.

А какъв вътрешен филтър препоръчвате?

kapacitet

За днес - Спри храненето, смени 40% от водата с престояла или с необходимите добавки, сифонирай много добре дъното.
За следващата седмица - Не давай храна следващата седмица, сменяй през два дена по 10% вода, смени филтъра, добави растения по възможност бързорастящи.

На мен ми прилича на натравяне. Аквариума е стартиран преди 3 седмици, а вече има доста риби, а и жертви, няма растения. Тези два пъти даване на храна на ден е прекалено много.

Успех

nineto_boy

ОК, мерси за бързите отговори, ще направя  това което казахте.
Приятна неделя на всички.

Similar topics (5)

59359

Публикации: 8
Прегледи: 4669

11553

Публикации: 15
Прегледи: 12682

53328

Публикации: 0
Прегледи: 1465

9610

Публикации: 2
Прегледи: 2603

46587

Публикации: 0
Прегледи: 2206