• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болест или нормално състояние?

Започната от Stupid_boy, 15.07.2008 20:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stupid_boy

едно си баба знае, едно си баба бае
преди години, когато нямаше интернет, как гледахме по 40-50 и повече рибета в перфектни 30-40 литрови аквариуми?
по-старите надежденци сигурно помнят аквариумите на куция колко бяха пренаселени.
в момента 'домашна зоология' не ми е под ръка, та ще цитирам по памет: 'гупата не се нуждае от пространство. тя може да бъде отглеждана дори в малки лабораторни стъкленици'. тази книга все още библия ли е или вече е отречена?

както и да е, понеже условията за рибите са 'непоносими', тая вечер с учудване установих че мъжката бета лепи пяна. няма да взимам никакви мерки понеже не желая потомства, или поне на този етап. само ще се надявам да няма сериозно пострадали от цялата тази процедура.

FHM

Такам не че имам кой знае какъв опит не че давам препоръки само ще споделя скромня си мизерен опит . Значи аз гледам в 30 литра някъде към 30 риби молинезии гупи хелери 2 коридораса и 2 данио до сега нямам проблеми .Така относно разтенята имам криптокорина афинис и валиснерия нямам осветление неподавам со2 и неторя но криптокорините за 2 месеца пуснаха доста нови листа дори има и издънка и пораснаха доста за 2 месеца от както са при мен ,а за валиснерята тя просто превзима целия аквариум .Това е от мене

Stupid_boy

34 риби в 30 литра?
трай си че ще те изядат!
иначе, нали и аз това казвам, благодаря за подкрепата *DRINK*
явно моите растения са били по-претенциозни, пусти мерак за тая лудвигия...

амаааа, темата е за 2 видимо проблемни рибки

MeTogu

http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,12520.0.html
Прегледай тази тема и виж с какво си свалят хората Ph-то.Но аз лично не те съветвам да го правиш,защото с ЦО2 не можеш да се оправиш камоли с киселина.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Stupid_boy

:) това ми хареса, определено  *BRAVO*
имам и солна, и сярна и каква ли още не, киселина на разположение ( стари запаси, но я имам ). освен това, урината също е киселина. оцета също, ама съдържа и хранителни вещества.

по-скоро за при мен вече мисля за по-модерните химии като Sera morena или Sera pH-minus. определено ще видя сметката на това Ph, въпрос на ден-два е как точно ще реша. всеки съвет в тази насока е добре дошъл ( ама пак, май не е за в тази тема ).

MeTogu

Ама или си вземи по-голям аквариум или разкарай половината риби поне.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Stupid_boy

хммм, защо мога да си променя поста, а не мога да си го изтрия???

-----
'пич' е обидно обръщение!

NO CARRIER

Цитат на: Stupid_boy - 16.07.2008 23:01
хммм, защо мога да си променя поста, а не мога да си го изтрия???
Политика на форума. :-)

Да, знам че можеш да редактираш съобщението, но ако го изтриеш нацяло, темата ще започне да изглежда съвсем глупаво.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

47837

Публикации: 7
Прегледи: 2673

25575

Публикации: 2
Прегледи: 2749

8348

Публикации: 15
Прегледи: 12411

24042

Публикации: 1
Прегледи: 2016

6654

Публикации: 19
Прегледи: 12083