• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 16:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

На живородките ми им окапват опашките ?

Започната от sa6eks, 13.03.2010 19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sa6eks

Здравейте колеги !
От 3-4 дена им окапват опашките на 3 риби, 2 гупи и 1 хелер, вече си отиде една гупа. Опашките малко по-малко им падат, не знам каква е болеста, уж четох, ама...
Благодаря предварително на отзовалите се !

vasso

Да не е загниване на перките, има ли бял мъх? Качи една снимка. Може да се дължи на лоши условия в аквариума.

sa6eks

Не е загниване на перките, имах преди такъв проблем и знам какво е, няма и бял мъх.
Снимките няма да са хубави, защото ще са с ГСМ, само че утре защото сега не е у мен блутут устройството.

Rider

И е ЖИВОРОДКИ !!!!!
Не се карам.   :-)

sa6eks

Цитат на: Rider - 13.03.2010 21:23
И е ЖИВОРОДКИ !!!!!
Не се карам.   :-)
"'Д''-то ми не работи, са смених клавиетурата и е по-добре

Rider


bells

Сигерин ли си, че опашките окапват, да няма някоя риба, която ги тормози и ги ръфа.  Гледах скоро при една приятелка скалария и трихогастер, трихогастера толкова я биеше, че нямаше никаква опашка,беше жалка гледка. След 2 дена умря. Дай повече информация за аквариума и рибите в него.

ogogogo

Живородките в повечето случаи се чувстват по-добре в твърда вода.
При ниско PH и малка твърдост понякога се получава така.Измери си
показателите и ако има нужда ги коригирай.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

sa6eks

Цитат на: bells - 13.03.2010 23:40
Сигерин ли си, че опашките окапват, да няма някоя риба, която ги тормози и ги ръфа.  Гледах скоро при една приятелка скалария и трихогастер, трихогастера толкова я биеше, че нямаше никаква опашка,беше жалка гледка. След 2 дена умря. Дай повече информация за аквариума и рибите в него.

Не, не се хапят в аквариума има само живородки, и не са агресивни. Поне до колкото знам, и се питам защо не хапят по-малките риби дето са на по 1 сантиметър, а другите 3 4-5-6 см.


Аквариума е 100 литра в него има 20 рибета (Гупи и хелери) Има вътрешен филтър с активен въглен 650л/х има 2 растения, не ги знам какви са :( и това е, не знам какво друго да кажа, освен осветлението е 2.20w. Сменям водата на всеки 7-8 дена по 1/3 с престояла 24 часа вода.

Цитат на: ogogogo - 14.03.2010 08:29
Живородките в повечето случаи се чувстват по-добре в твърда вода.
При ниско PH и малка твърдост понякога се получава така.Измери си
показателите и ако има нужда ги коригирай.

Нямам тестове :( Но знам, че грунда по-голямата ми част от него е варовикови камъни, а те правят водата на аквариума по-твърда.
EDIT: Също така темперетурата варира от 24-26 градуса. И филтъра работи само денем.



Similar topics (5)

10405

Публикации: 19
Прегледи: 10177

22912

Публикации: 7
Прегледи: 5333

6575

Публикации: 1
Прегледи: 2636

7902

Публикации: 5
Прегледи: 4410

18046

Публикации: 3
Прегледи: 4103