• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моля за помощ

Започната от izmoren, 29.12.2009 23:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

izmoren

Най-напред здравейте на всички.От скоро се занимавам с рибки и се появи следният проблем:имах аквариум 60л. и в него си гледах 30молинези 2 сома 5хелера 5 неонки,след което реших да минавам на по голями взех че си направих 200л аквариум.След като го напълних сипах малахитово зелено и пуснах рибоците.След извесно време започнаха да им се разрушават перките и да им побеляват устите.слагах МЦФ,сега сум сложил сера бактапур и пак не се оправят,измират като пилци и незнам с какво да лекувам вече.Моля някой ако знае да сподели какво да правя.Мерси предварително

vasso

До колкото мога да разбера не си стартирал правилно аквариума. Тези препарати не са нужни и това,че си сложил нещо във водата не означава ,че веднага можеш да пуснеш рибите. Трябвало е да изчакаш поне седмица. Цикълът в аквариума не е стартирал и това е проблема. Иначе сега ако има начин върни рибите в 60 литровия стар аквариум и започни големия както трябва,спазвайки всички правила. Така ще избегнеш проблеми за в бъдеще. :-) Относно заболяването -баня със слаб разтвор на калиев перманганат не знам дали ще има ефект- най-добре вземи нещо марково и пробвай с него.

Живко

Колко е това "след известно време"?
Добавял ли си нови риби?
Защо си слагал зеленото?
Никой не се е родил научен.

dok70

Колко зелено сложи и знаеш ли че е токсично?
*dontknow*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

izmoren

Първо съжалявам че не отговарях на питанията защото бях извън София.Значи бях прибавил 2 гупи и малко водорасли(живи) но ги взех от познат и той гарантира че са си здрави.Малахитовото зелено го сложих защото знам че е за бактерий и съм слагал само за профилактика,но после като се разболяха слагах какво ли не,сега след като сложих СЕРА бактапур и изпълних лечението източих половината вода  и стабилизирах ПХ-то на новата.Гледам че на едната молинеза и ма бяло на устата и седи горе  на повърхноста,та скоро сигурно ще се гътне и тя.Мерси предварително.

Similar topics (5)

26961

Публикации: 21
Прегледи: 10667

10386

Започната от gery_cherry


Публикации: 11
Прегледи: 6880

7496

Публикации: 11
Прегледи: 4420

39634

Публикации: 11
Прегледи: 6034

21805

Публикации: 8
Прегледи: 5497