• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моля за компетентна помощ при заболяла златна рибка

Започната от kami, 11.09.2012 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kami

Здравейте, имам златна рибка, която има бяло образование приличащо на бяло охлювче между люспите отстрани на рибата.
Не е близо до перката. Самата риба се чувства добре.
Лекувана е до момента с Dr.Pro и Mycopur и от двете няма ефект. Самото образование нараства заедно с рибата, тя е така вече 3 седмица.
Моля, Ви помогнете ми да я излекувам.
Прилагам снимка
Предварително благодаря!



S_mo

В такъв малък аквариум как очакваш да я гледаш?

DerWallfahrer

Надявам се това ти е карантинния аквариум, защото иначе лошо за рибката.  *NO* Не че искам да се заяждам, ама това златните рибета на туршия ги обърнахте в последно време с тези буркани, дето ги гледате  в тях. Много зачестиха такива теми в последно време.  :-(
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

kami

Да това е аквариума в който съм я отделила, за съжаление водата е толкова жълта, защото в нея има от
Mycopur.
Моля, дайте мнение ако въобще някой  знае как да се помогне на животното.
Ако  не можете да помогнете ме насочете към ветеринар, който се занимава с рибки, защото вече питах двама и те ме отпратиха.
А относно коментара за това как се грижа за животното ще замълча, за да не развалям добрия тон на форума.

dgwrite

Може да пробваш със SERA ECTOPUR, добави във водата 3% едра морска сол 30 гр. на 10 литра. Това е лечебна доза, иначе за златни се препоръчва по 10 гр. на 10 литра. Не я добавяй наведнъж да не получи рибата осмотичен шок от солеността ако досега не си ползвала сол. Успех с лечението!


S_mo

Цитат на: kami - 12.09.2012 08:47
Моля, дайте мнение ако въобще някой  знае как да се помогне на животното.
Ако  не можете да помогнете ме насочете към ветеринар, който се занимава с рибки, защото вече питах двама и те ме отпратиха.

Ако имаше ветеринар за риби щеше да ти вземе много повече отколкото ти струва рибата. Как е рибата?

kami

Много благодаря за мненията. Ще пробвам и този лечебен разтвор, дано се повлияе. Рибата не е променяла поведението си и хранителния си  режим откакто се появи образованието, като цяло изглежда добре, но щом има нещо подобно се предполага, че  е  във болестно състояние.

Similar topics (5)

7685

Започната от DareDevil


Публикации: 2
Прегледи: 2628

30987

Публикации: 3
Прегледи: 3615

3529

Започната от Daniela


Публикации: 23
Прегледи: 13721

50508

Публикации: 0
Прегледи: 1659

39634

Публикации: 11
Прегледи: 5993