• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 09:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

моля ви помагайте бързо

Започната от gecata82, 10.04.2011 22:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gecata82

От скоро гледаме рибки вкъщи, но днес стана нещо необичайно, по рибките се появи нещо като МЪХЧЕ и сега те не изглеждат никак добре, смених им водата измих аквариума, изхвърлих водораслото но пак си е същото. Ако някой знае някакъв лек нека каже че иначе малкия има да реве

tomatomov197

  Направил си редица грешки и за съжаление малкия ще реве . Прочети от падащото меню как се стартира аквариум и как се сменя вода .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Slavov

Снимка направи, за да стане по ясно, и кажи каква поддръжка правиш на аквариума . И цялата ли вода изхвърли от аквариума или нормалното за седмицата 1/3 или 2/3 смени...

JEM

Цитат на: Slavov - 10.04.2011 23:04
Снимка направи, за да стане по ясно, и кажи каква поддръжка правиш на аквариума . И цялата ли вода изхвърли от аквариума или нормалното за седмицата 1/3 или 2/3 смени...
Няма нужда от снимка.То е ясно,че е обърнал всичко с главата на доло.Тоталната смяна на водата,измиването на аквариума и изхрълянето на "водораслото" просто ще сложат край на всичко!Най вероятно са заболели от ихтио,което ако се хване на време се лекува без след това да има последствия и лечението не е сложно.
Ввъ форума има много полезни сатии за това,как се стртира аквариум,как се подържа и как се лекуват обитателите му при нужда.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

gecata82

а къде е това падащо меню, и да смених цялата вода

Caxapa

В ляво на екрана с курсора на мишката и там изкача това меню.

rakim

Бяло мъхче е гъбички,не ихтио.Иди в някой магазин и питай за лекарство против гъбички,иначе са прави другите трябва да четеш много грешки са направени.
540л Южна Америка

paolo6481

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

gecata82

Благодаря ви много за бързите отговори, да се надяваме че е гъбички а не ихтио че май е доста лоша болест. Дано рибките оживеят до утре за да намеря лекарство , а ако повиша температурата дали ще им помогна да оздравеят или поне да оживеят до утре, имам 4 златни 2 сома 3 хелера и 1 гупа (другата умря преди 3 дни)

Асен Евгениев

Бактериална инфекция, има много препарати, като Сера Бактопур например.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gecata82

колеги благодаря ви за помоща , но всичко се оказа напразно. Купих и лекарство слагах и сол, дигнах и температурата, но уви  днес умря и последната рибка. Сега почвам от начало само ме интересува трябва ли да спазя всички стъпки който са описани , понеже мисля да няма водорасли за сега, и какви живородни рибки да си взема без да се гонят между тях, аквариума е 40л.

ancitrusa

Цитат на: gecata82 - 12.04.2011 18:53
колеги благодаря ви за помоща , но всичко се оказа напразно. Купих и лекарство слагах и сол, дигнах и температурата, но уви  днес умря и последната рибка. Сега почвам от начало само ме интересува трябва ли да спазя всички стъпки който са описани , понеже мисля да няма водорасли за сега, и какви живородни рибки да си взема без да се гонят между тях, аквариума е 40л.
Вземи си плати, гупи и молинезии.

колешански

Цитат на: gecata82 - 12.04.2011 18:53
колеги благодаря ви за помоща , но всичко се оказа напразно. Купих и лекарство слагах и сол, дигнах и температурата, но уви  днес умря и последната рибка. Сега почвам от начало само ме интересува трябва ли да спазя всички стъпки който са описани , понеже мисля да няма водорасли за сега, и какви живородни рибки да си взема без да се гонят между тях, аквариума е 40л.
Абсолютно всички и няма да имаш толкова проблеми.

Similar topics (5)

29196

Публикации: 4
Прегледи: 3284

3529

Започната от Daniela


Публикации: 23
Прегледи: 13756

26468

Публикации: 13
Прегледи: 6842

48025

Публикации: 0
Прегледи: 1772