• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

моля Бърза помощ за мъжкият ми хелер май е болен

Започната от amonra22, 10.03.2010 17:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

amonra22

Неспокойствие и отъркване на рибите в предме¬ти, растения и други, перките са свити или слепнали, имат белезникави налепи по тялото.
      - Ichthyobodo, Trichodiny, Chilodоnella, Icthyophthirius и други паразити.
      - бактериална инфекция;
      - плесенни (гъбни) болести;
      - неподходящо рН;
      - високи нива на нитрати, нитрити.

от изброените рн-то е нормално за хелерите ми за останалите незнам :( и бих искал да ми кажете с какво мога да си излекувам хелера. Да отбележа той е най-възрастният хелер и имам още 2 които още са млади и недорасли, но се съмнявам това да е побой.

sa6eks

Здравей колега болестта най-вероятно е Ихтио, ето ти една тама как се лекува: http://aquariumbg.com/forum/bolesti/lechenie-na-ihtioftirius-s-nistatin-500mg/
Има и други начини, аз избрах начина с лекуване с препарат на СЕРА, забравих как се казва, но за 3-4 дена се оправи, обаче е 9 лева... Може също да се лекува блестта като поачиш градусите на 30-32 и с добавяне на сол по една чаена лъжица на всеки 10 литра.
(пример: ако аквариума ти е 50 литра добавяш 5 лъжички)
Успех с рибоците дано се оправят  *DRINK*

Robert

                                             
                                           Струва ми се че в България други болести освен ихтио не виреят.

Similar topics (5)

12147

Публикации: 20
Прегледи: 9440

3529

Започната от Daniela


Публикации: 23
Прегледи: 13753

33070

Публикации: 4
Прегледи: 3773

22631

Започната от septic


Публикации: 0
Прегледи: 1877

15615

Публикации: 2
Прегледи: 3105