• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 07:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мнения за бактериална инфекция на хрилете и дали и е нужен гостоприемник

Започната от kasaba, 23.01.2014 19:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kasaba

Привет,

преди време най-вероятно пренесох болест в танка. Предполагам е бактериална инфекция на хрилете. Рибите отначало започнаха да се търкат по дъно, камъни, след това започнаха да плуват само на повърхността опитвайки се да дишат атмосферен въздух. След време на хрилете им се образува нещо като раничка - на това място няма люспи, стои червено. Тази болест се влияе от бактопур, след третиране с него рибите спряха да се трият. Но след време ме повтори болестта - третирах още веднъж с бактопура в по-голялм период. Рибите с тази раничка по хрилете ги хвърлих. Интересувам се примерно ако не са се излекували рибите, ако махна всичките дали тази болест ще изчезне от водата за няколко дена, тоест дали на бактерията ако е настина бактерия и трябва гостоприемник за да вирее. Задавам тези въпрос понеже не ми се рестартира аквариума, а ми останаха и растения, които не искам да ги убия ако сложа ударна доза бактопур.

Търкането не е от голямо количество на амоняк, нитрити - мерил съм.

raiko

"След време на хрилете им се образува нещо като раничка - на това място няма люспи, стои червено."  ...  Ти на какво казваш хриле? За хрилното капаче ли говориш? По хрилете няма люспи и техният нормален цвят е червен. Когато има бактериално гниене на хрилете по тях се образуват бели участъци от некротизирала тъкан. В твоя случай е по-вероятно да става дума за хрилни паразити и ти с антибиотика  да лекуваш вторичната бактериална инфекция. Причинителят си остава там и впоследствие пак започват проблемите. Най-добре е да жертваш някоя от умиращите риби и да изследваш с микроскоп хрилните и пластини. При минимално увеличение (80-100 пъти) паразитите ще се видят.

kasaba


Similar topics (5)

20407

Публикации: 4
Прегледи: 5101

11589

Публикации: 7
Прегледи: 5856

4041

Публикации: 1
Прегледи: 2362

1416

Публикации: 12
Прегледи: 6665

23483

Публикации: 1
Прегледи: 3557