• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Лечение на Ихтиофтириус с Нистатин-500мг.

Започната от mill, 27.10.2005 15:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tony_JB

Цитат на: Tihomirkz91 - 07.04.2017 22:18
Температурата съм я повишил до 28 градуса. Какво ми предлагате да правя. Да лекувам ли с още нещо за другата болест?!?
Ами с Нистатин съм лекувал Ихтио и беше успешно.Това лекарство е за гъбични инфекции при хората.След като веднъж си започнал те съветвам да изкараш курса на лечение до края.При мен последните точки изчезнаха на 6 ден мисля.
Пунктол на JBL се ползва също за Ихтио,но покрива доста други инфекции също.Това състояние на тази риба не е от вчера най вероятно и незнам колко успешно ще лекуваш,но Ихтио се проявява не само от нови обитатели,а от лоша среда,стрес и т.н.
За това довърши курс на лечение и виж дали има промяна с горната перка.
Успех

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Tony_JB



Виж това лекарство и снимката най-долу дали прилича на твоя случай с гръбната перка.
http://www.sambs.bg/bg/products/product_detail/564/-Fungol-Plus-250--Срещу-гъбични-инфекции-по-сладководни-аквариумни-риби/

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Tihomirkz91

Благодаря ви за отговорите, но снощи е умряла.... :'( гледах я от над 4 години

kolib4iata

Здравейте.Имате ли наблюдение върху водата когато имате ихтио.При мен още няма риби но във водата плуват бели точки и се чудя какво е.

П.П. Забравих да измия ватата на филтъра дали е от това.

mitko8899

Както ти казаха в другата тема,няма как да имаш ихтио.
Случайно,да е престоявал грунда във вода без движение,преди да стартираш?
Преди време бях оставил грунд накиснат в един леген и след 10-14 дни се беше появила доста бяла плесен(бактериална колония) на точки по повърхността.След изплакване на грунда,стартирах с него без проблем,но ако не го бях промил и при мен щяха да плуват такива бели точки :-)
П.П Сега прочетох,че си писал за ватата-възможно е да е от това.Причината както при грунда-ако е стояла влажна и се е развила бактериална колония по нея,но не мисля че е нещо страшно,тъй като плесен като тази,появила се във влажна среда,във вода не вирее и загива :-)
Ето,даже имам снимка,какво беше станало с грунда.

kolib4iata

Не ме подмина ихтиото.Лечението с нистатин на актавис беше неуспешно и сега лекувам с Seachem Cupramine да видим дали ще оцелеят златните рибки.

aleksandur89

Здравейте!
Купих си 2 бели велифери от Аквариум.бг София..
Пуснах ги в аквариума и след няколко дена целия аквариум беше заразен с ихтио. Имам доста скъпи сомчета и се притесних много. Ще пробвам с Нистатин и ще пиша резултата. Силно съм разочарован, че има хора които продават болни рибки.

Tony_JB

Здравей,
За сомовете не се притеснявай при лечение Нистатин. Охлювите обаче засяга ако имаш. Имай предвид че рибите може да не са били болни,но при транспортиране,стрес или от смяна на вода само да се получи бум на Ихтио.
Успех с лечението

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Pavlina

Здравейте! Съвсем скоро влязох в групата на гордите собственици на рибки. Подариха ми аквариум 50л. с дваюа обитатели - златна и барбус, а няколко дни по-късно прибавихме две скаларии и три сомчета. И ето, че имаме проблем. По всички описания, които изчетох, вероятно става дума за Ихтио. Започнах лечение с Нистатин, но след третата доза няма никакъв ефект. Рибките са жизнени, скалариите и сомовете нямат поражения, но златната и барбуса са трагични. Надявам се, че се вижда на снимката. Дали не лекувам правилната болест?








ogun

Павлина,
Ихтиото се очератава един от малкото ти проблеми.
Скаларии, сомове, златна и ЕДИН барбус е ужасяваща комбинация.

Прочети профилите на всяка от рибите и ще разбереш, че не можеш да ги гледаш заедно.
В този 50л аквариум можеш да гледаш САМО една златна примерно.


Pavlina

Благодаря за съвета! Златната и барбуса са наследени и са живяли доста години заедно. Скалариите са грешка, която като начинаещ допуснах и сега много добре разбирам. Не мога, обаче, да изхвърля живи риби,  особено, ако се излекуват. Не мога да взема и друг аквариум. Какво би се случило,  ако ги оставя заедно?

ogun

Барбуса обича да живее в група с други себеподобни.
На скалариите им трябва по-голям аквариум, няма да растат добре и ще се стресират в толкова малък.
Стресирането означава лесно разболяване от разни болести и смърт.

Златната обича по-студена вода. На останалите им трябва вода с температура да кажем 25 градуса, което е много за златната...

Та накратко, това което ще стане е да живеят по-кратко и няма да се чувстват добре.



i2240

Здравейте на всички! Внимателно прочетох темата. Имам 2 заразени златни рибки. Започнах лечението с нистатин по описания в началото начин. На втория ден започнаха да се поизчистват. На третия доста по добре. На 4-я ...бум- отново обсипани с бели точки. Защо? Продължавам по схемата,да видим какво ще стане. Държа да подчертая температурата е 23 - 24 градуса. Ако я повиша мога ли да убия рибетата, и ако да  до колко? Няколко такива питания имаше,а отговор не даде никой. Помагайте, МОЛЯ!

Tony_JB

Лечението трябва да се довърши за да си сигурен че няма остатъци от заразата. Повечето лекарства се препоръчва дори да се повторят при лечение на Ихтио с цел ако има останали яйца да не тръгне пак. За температурата не мога да ти отговоря!

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

i2240

Задължително ще проведа целия курс на лечение, но въроса ми беше до колко мога да вдигна температурата.Нали идеята е да се отървем от гадовете бързо и качествено.

Similar topics (5)

38345

Публикации: 12
Прегледи: 5246

32251

Публикации: 11
Прегледи: 4502

4062

Започната от don_misho


Публикации: 1
Прегледи: 4105

2464

Публикации: 13
Прегледи: 7473