• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лечение на Ихтиофтириус с Нистатин-500мг.

Започната от mill, 27.10.2005 15:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod


manolito

Не знам защо но при мен лечението с Нистатин500 изобщо не помогна. Приложих го на две отделени Ботии в 20л. аквариум и нищо. Даже вчера едната умря, а другата едва ли ще оживее.Бяха ми любимите рибки. Приложих им какво ли не в рамките на десеттина дни, и никакво подобрение. Слагах им два вида от сините капки, после пробвах и с Нистатин и никакво подобрение. Сега като последен вариант им капнах от едни Италиански зелени капки Ichthyo Medik на Prodac  :cry:  Помогнете защо нищо не им действа?

Живко

Цитат на: "manolito"Не знам защо но при мен лечението с Нистатин500 изобщо не помогна. Приложих го на две отделени Ботии в 20л. аквариум и нищо. Даже вчера едната умря, а другата едва ли ще оживее.Бяха ми любимите рибки. Приложих им какво ли не в рамките на десеттина дни, и никакво подобрение. Слагах им два вида от сините капки, после пробвах и с Нистатин и никакво подобрение. Сега като последен вариант им капнах от едни Италиански зелени капки Ichthyo Medik на Prodac  :cry:  Помогнете защо нищо не им действа?


http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3
http://www.aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1187&start=0

запознай се с заболяването.
аз преди 2-3 месеца лепнах тропическата форма. пробвах с един бъркоч, който ползвам за това заболяване, но не помогна.
излекувах рибите със costapur на SERA. преди лечението е добре да има: -неутрално рН; -никаква филтрация; - силна аерация; -в зависимост от формата(тропическа или не), висока температура; -по възможност да няма светлина. ако има растения осветлението се пуска колкото да не умрат.
Успех!
Никой не се е родил научен.

lz3cv

И аз съм минавал през тази гадост почти два пъти. Веднъж излекувах рибите, а втория път като видях бели точки по една-две рибки изчаках със слагането на лекарство и за няколко дни изчезнаха сами(точките :) ) Не се наложи да третирам.

d256h

Няма ли да каже някой, какво става с охлювите при използване на Нистатин? Тези неща трябва да се казват, защото някой ще остане изненадан! Моя опит показва, че почти всички загиват! Други мнения ?

penchod

Моите охллюви оцеляа, повечето поне, но един от по-големите, до който падна четвъртинка хапче, даде фира(за планорбиси говоря). Ако имаш скъпи такива(неритрина) извади ги преди да третираш, за да не похарчиш 20-30лв. за нема нищо.

mill

Не съм имал никога охлюви в аквариума.....
хипостомус-30см.,пангас-20см,2меланотении,трихогастер,2скаларии,хелер,2тернеции,2молинезии,2пирани,монодактил,силвър шарк,2 боции,отоцинкус,бета,лабео,папагал:)

mill

От всяка аптека-без рецепта *OK*.Антигъбичен препарат на таблетки е нистатина.
хипостомус-30см.,пангас-20см,2меланотении,трихогастер,2скаларии,хелер,2тернеции,2молинезии,2пирани,монодактил,силвър шарк,2 боции,отоцинкус,бета,лабео,папагал:)

beonedge

И на мен ми се наложи да почна това лечение (надявам се ,навреме- от 25 рибки 4-5 имат по една бяла  точица) Имам въпрос какво да правя с външния филтър - ако го оставя пуснат предполагам ще се запуши керамиката. Ако го спра - ще умрат полезните бактерии. Засега съм го спрял и мисля след като приключа с лечението пак да пусна Sera Nitrivek. ОБАЧЕ - няма ли в този случай във филтъра да останат от тези гъбички? Т.е. трябва ли след лечението да се дизенфикцира филртъра заедно със филтриращия материал е него? (аз съм Сера фил 1100/2 гъбички които идват с филтъра/Sera Siporax 1 kg)
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

zambo

Няма нужда от дезинфекция . Прочети това
http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3
: 20.08.2007г 10:10ч
Няма нужда от дезинфекция . Прочети това
http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=36&vid=3
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

RazorJack

И аз да споделя преживявания :)

В новия аквариум съм домъкнал отнякъде такава гадост, за щастие само две тестови рибки бяха потърпевши и използвах лечението с Нистатин абсолютно успешно, на третия ден вечерта почти нямаше бели точки никъде.

Само искам да отбележа че въобще НЕ Е добра идея да се пускат таблетките директно във водата както е написано в първия пост щото не могат да се разтворят напълно и оставят боклуци по дъното които освен че се чистят трудно, ами от тях и ми изпонаумря един голям офлюх който явно беше решил да ги яде :) Та далеч по добър вариант е таблетките да се разтворят във вода предварително и да се сипе само водата а утайката да се изхвърли.

mill

Доколкото ми е известно,ихтиото поразява и вътршните органи.Целта е и рибоците да поемат част от таблетката.
А за охлювите явно  не е добре това.
Вариант е тогава,който има аквариум с охлюви да ги отдели  временно от основния аквариум и след лечението да ги върне *privet*
хипостомус-30см.,пангас-20см,2меланотении,трихогастер,2скаларии,хелер,2тернеции,2молинезии,2пирани,монодактил,силвър шарк,2 боции,отоцинкус,бета,лабео,папагал:)

hriskata

Здравейте!Реших да пиша тук, за да не започвам нова тема, нямам въпроси относно темата.Но скаларията ми е болна от ихтио, днес я видях и реших да започна лечението с nistatin.Ще пиша за резултатите, надявам се да са добри!

barabata

И при мене се намъкна - красавеца ми е станал на нищо :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg86.imageshack.us%2Fimg86%2F43%2Fichthyophthiriusle5.th.jpg&hash=84130995dbd4a718901ba5701d50cf0b74377de9
Преди малко отидох до аптеката и намерих лекарството за 4,66 кутийката - 20 таблетки са вътре. Преди малко започнах лечението и температурата в аквариума вече е 30 градуса. Тъкмо забелязах и няколко точки на стъкления ми сом. Ше видим за колко дена ще се преборим и как и ще пиша за резултата накрая.
Мерси за темичката.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

hriskata

При мен имаше резултат още на втория ден.Скаларията вече е много добре!

Similar topics (5)

38345

Публикации: 12
Прегледи: 5241

4062

Започната от don_misho


Публикации: 1
Прегледи: 4090

32251

Публикации: 11
Прегледи: 4472

2464

Публикации: 13
Прегледи: 7460