• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колумнарис columnaris ( Flexibacter ) Бяло по устата и перките.

Започната от Tinko, 20.07.2009 21:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tinko

Евала пичове рибите са ми ок! Няма да кажа тайните рецепти и подправките... Пише достатъчно в статията! Аре бийте ключа и без това тука няма едно читаво мнение, направо даже трийте темата!

Caxapa

Колега! Дано не ме среща тази болест по аквите ми но това ,че се нервиш  на някой който със "присмех" е писал по темата е просто чуство за малоценност. Вдигни си главата и се радвай на собствените си успехи а не на злобата което очакваш да се лее от съфорумци които искат да научат тайното ти лечение. А колкото до заключването на темата ти можеш сам да е заключиш. Огледай се под карето където пишеш постингите и ще видиш  "заключи темата" кликаш там и си ОК.

Tinko

Цитат на: Caxapa - 24.07.2009 09:09
Колега! Дано не ме среща тази болест по аквите ми но това ,че се нервиш  на някой който със "присмех" е писал по темата е просто чуство за малоценност. Вдигни си главата и се радвай на собствените си успехи а не на злобата което очакваш да се лее от съфорумци които искат да научат тайното ти лечение. А колкото до заключването на темата ти можеш сам да е заключиш. Огледай се под карето където пишеш постингите и ще видиш  "заключи темата" кликаш там и си ОК.
Това с ключа не го знаех, благодаря ти! Аз се издразних на друго, че когато определени хора правят спам не се забелязва... Истината на лечението е в студената вода и малко по-ниско pH това е най-важното! Ако някой има време и разбира езика много ще съм му благодарен ако преведе статията...

NO CARRIER

Потребителите могат да си заключват темите само в пазара.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

iuli

Значи, изглежда това нещо се лекува с калиев перманганат. Започнах да слагам по малко ежедневно или по два пъти или през ден-два - да порозовее водата слабо. Изненадах се, че освен другото всички риби живнаха и започнаха да се хранят по-добре. Растенията май също им е по-добре, но засега не мога да съм сигурен окончателно. До сега съм слагал калиев перманганат но в еднократна голяма доза, както е според някакви книги. Резултата е бил смъртоносен в известна степен за рибите, но най-вече за растенията. Друго, което съм правил с к.п. е да слагам в много минимални дози с цел добавяне на манган за растенията. Сега изглежда нацелих и дозата и химията. Имам един приятел, който гледаше много хубави растения, и общо взето режимът му беше да сменя всичката вода и да промива грунта през три месеца. След което слага във водата калиев перманганат. И това е. Растенията му бяха перфектни. Той самият отдаваше значение на това, че добавя и витамин це на ампули. Но аз съм слагал от тоя витамин многократно без резултат.

Tinko

При мен всичко живо умря след продуктите на сера.... Отделих само здравите риби и ги държах 30 минути в средно силен концентрат на KMnO4. Пуснах ги в аквариум стартиран преди 2 месеца и сега всичко е ок. Относно сера няма да коментирам просто спирам да им пазарувам шарлатанските продукти.... Лечението на болестта се крие в по-ниска температура, KMnO4 в дозировка както пише в статията. Също така е добре да се дава силна храна и биостимуланти. 
Кажи какво стана с дискуските? Пострадаха ли?  *dontknow*

iuli

Nа дискусите им няма абсолютно нищо. Два коридораса умряха със симптоми на въпросната болест. Но останалите осем оцеляха. При мен температурата не е падала под 26 градуса.

Similar topics (5)

10022

Публикации: 9
Прегледи: 5946

4975

Започната от assya


Публикации: 0
Прегледи: 3227

8872

Публикации: 10
Прегледи: 5476

2830

Публикации: 2
Прегледи: 4218

57950

Публикации: 0
Прегледи: 1408