• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво и е на тази бета ?

Започната от tomata, 30.10.2011 00:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomata

Здравейте какво може да и е на тази бета така е от 3 месеца след като скочи от аквариума и падна на земята. Четох че при спукан мехур лежат на дъното а тази седи на повърхността и когато я побутна потъва но не може да се задържи под водата и изплува на повърхността. Или пък да има нещо в хрилете не знам какво и е. Дали се лекува ?? Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

ivailo666

Какви други риби имаш в аквариума?

andreydemon

Според мен рибката си е наранила "вестибуларния " апарат при падането.Предполагам че затова не може да плува и да се координира нормално.Съмнявам се да може да се лекува.Успех
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

tomata

Цитат на: ivailo666 - 30.10.2011 06:54
Какви други риби имаш в аквариума?
Когато падна имах 2 златни и нея а сега имам 1 златна 1 златен трихогастер 1 скалария 2 гупи и бетата . Бетата седи в ъгъла при нагреватея и не мърда даже не иска да се храни и и пускам храна при главата за да яде.

ivailo666

Според мене тази комбинация от риби не е много добра.

andreydemon

Кажи нещо за аквариума!!! литри?температура? *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

deni7

и при мене бетата се крие зад нагревятеля или около филтъра при по-силно течение. Можеш да преместиш флейтата така че струята да е срещу стъклото.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

tomata

Цитат на: deni7 - 30.10.2011 14:10
и при мене бетата се крие зад нагревятеля или около филтъра при по-силно течение. Можеш да преместиш флейтата така че струята да е срещу стъклото.
Ама твоята бета също ли е болна или ?  *dontknow*

deni7

не е болна. Просто не обичат течението. Особенно мъжката вечер ляга върху флейатата(от обратната страна на течението) и така спи. А отностно болеста не мога да помогна. По добре я изолирай да не я притесняват другите рибки
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

tomata

Цитат на: deni7 - 30.10.2011 22:06
не е болна. Просто не обичат течението. Особенно мъжката вечер ляга върху флейатата(от обратната страна на течението) и така спи. А отностно болеста не мога да помогна. По добре я изолирай да не я притесняват другите рибки
Не за притеснение няма проблеми другите не я закачат просто ще съм благодарен ако някой може да даде акъл какво да правя и дали мога да и помогна . Ако не ще я оставя така че не ми дава душата да я убивам.  :'(

tomata

Цитат на: tomata - 30.10.2011 11:53
Когато падна имах 2 златни и нея а сега имам 1 златна 1 златен трихогастер 1 скалария 1 хелер 2 гупи и бетата . Бетата седи в ъгъла при нагреватея и не мърда даже не иска да се храни и и пускам храна при главата за да яде.

: 02.11.2011г 10:10ч
Цитат на: tomata - 30.10.2011 11:53
Когато падна имах 2 златни и нея а сега имам 1 златна 1 златен трихогастер 1 скалария 1 хелер 2 гупи и бетата . Бетата седи в ъгъла при нагреватея и не мърда даже не иска да се храни и и пускам храна при главата за да яде.

tomata

Бетата офииално е излекувана след 4 месеца мъки  *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* Ше се скъсам от кеф :D

David04

Здравейте!!!!
Днес си купих женска гупа. Когато я взех ми изглеждаше здрава, но когато я пуснах в аквариума тя не можеше да потъне. Опитваше да отиде при другите гупи, но когато тръгнеше надолу изплуваше обратно нагоре.
:-|
Моля ви помогнете ми!!!!

Similar topics (5)

48952

Публикации: 7
Прегледи: 3048

26711

Публикации: 1
Прегледи: 2563

8872

Публикации: 10
Прегледи: 5438

23805

Публикации: 8
Прегледи: 5301

7976

Публикации: 1
Прегледи: 3066