• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болни дискуси

Започната от deadline78, 30.03.2011 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deadline78

Прилагам 2 снимки и ако някой е имал същия проблем да каже нещо по темата?Поради това че закупих едни скаларии от Карфура-Бургас (Зоосвят)2 етаж си заразих всички големи дискуси 8 на брой.знам че е от тоя магазин защото до преди да вкарам скалариите рибите ядяха нормално а ся стоят около нагревателите надул сам ги на 34 градуса сякаш нарочно стоят до високите градуси и се потъркват в нагревателите.3 дни бях на флажил и трихомонацид рибите значително се пооправиха само дето апетита още не е същия 3-4 имам вече ядат.Просто много хапове третирах за тези дни и дали от високия градус тези гадости ще изчезнат,рибите си дишат нормално имам един гони неоните да ги яде но от 34 градуса ми умряха и 2 неона .пишете да разрешим заедно проблема.Аквариума ми е 330 литра,с канистар сън сън 1000 л на час,допълнително съм сложил камъче с външна помпичка,храната е тетрадисксус гранула,кайма с пилешко сърце,бяла риба и 2 чушки+1 хапче трихомонацид и спиролина.Давайте съвети!  
: 30.03.2011г 17:05ч
Да добавя на санмерите най им личи сякаш имат бял прашец по тях !Ако съм прав Орлин е споменал лечение и само с вдигане на градусите,но нека чуем мнението на специалист по тези риби
: 30.03.2011г 17:05ч
Да добавя гледам че един друг се пощят дискусите ,имам 2 боции клоун и те ходят да пощят дискусите а те им се нагаждат!
: 30.03.2011г 18:06ч
Май май рибите си знаят сами ходят и стоят много близо до нагревателите с 2 по 200 Вата съм.Надул съм ги на макс на 34 градуса
: 30.03.2011г 18:06ч
Просто ако купувате риби от магазина на Карфура зоосвят знайте че 80-90% сте заразени с това гнусно заболяване.
: 30.03.2011г 18:06ч
Тези риби съм гледал с голям мерак от Добрич са рибите от Val-diskus.Имам риби 4 броя на 2 години и 4 месеца и 3 нови от есента на миналата година и нямам забележка за това време рибите не са боледували  и се хранят като прасета.Ето че реших да разнообразя с скалария 3-4 броя и ми се е....а мамицата  :duvar: :duvar: :duvar: :duvar: :duvar:

wwladoo

Колега здравей!!!Ти си лекувал с лекарства за вътрешни болести дискусите---ако имат пясък --както си писал бял прашец--лекарствата са други--аз съм Лекувал пясъка с Оодинол на JBL---- и при нас в БС се получава може би от гадната вода есен,зима и пролет водата ни е отврат като напълниш една чаша вода и на вторият ден мирише на батак--РН е нормално-7-7.5--но много бързо вкисва водата--dKH e 5--но за отрицателно време пада на 4 и на 3гр и РН става нестабилно--да не говорим че понякога инфузорията се вижда с просто око!!!!Не бързай да казваш че е от скалариите--сменял ли си вода тези дни когато се появи проблема!!!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

deadline78

Ами когато се появи проблема не съм сменял вода а момчето дето гледаме дискуси дето купи от тебе Манакопуруту са му добре и той сменя на седмица вода.Просто симптомите са същите както в на магазина рибите им.те сумати риби им измират то не бяха астронатуси,гупи,дискуси,скаларии и скатове с рани боции с хлътнали кореми.Казвам го защото всеки ден минавах от там и ми харесаха пушените скаларии и аз без да ги държа под карантина и са заразих .Оправям се но бавно става  всичко.При смяна на вода освен бели пъпчици които изчезват за 2-3 дни друго съм нямал.Имам приятел от Поморие и той си куои риби от Карфура и си е заразил рибите също симптомите са  същите!
: 30.03.2011г 18:06ч
Забравих да добавя Помориеца си лекува 3-4 дни с Одинол на JBL ефекта е нулев казах му да слага флажил и рибите му значително са живнали.1 хап на 50 литра слагам аз.Гледам ги на голо дъно.Мисля че Орлин ще излезе прав за тва заболяване само високия градус и чакане му е майката

joro1981

Защо не си купиш УВ ?
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

deadline78

Авера дето си гледа дискусите с твоите Манакопуровци няма проблем даже са пушка всички.И аз ще си гледам 4 броя но искам да е отделно само с скалария съд.Този магазин нямат карантинен период и съм на мнение че и 50% вината е моя щото ги сипах направо на доверие в  аквата.
: 30.03.2011г 18:06ч
УВ лампа наистина нямам но как съм гледал 2 гд и кусур дискуси без проблем.Ако имах доста пари много работи ставаха.кризата си е криза тва е *dontknow*

Similar topics (5)

43153

Публикации: 7
Прегледи: 4919

23201

Започната от Живко


Публикации: 9
Прегледи: 5453

7749

Публикации: 6
Прегледи: 3715

59322

Започната от Drilldo


Публикации: 4
Прегледи: 2360

21300

Публикации: 9
Прегледи: 7812