• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Използване на FURANOL2 на JBL

Започната от rakim, 02.04.2010 19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Има неща с които не съм съвсем съгласен,а ги пише на упътването.Пише че трябва да се махне коф помпата с цел запазване на нитрифициращите бактерии,защото препарата убива всичко и вредно и полезно.Когато вадим керамиката с нея има и бактерии(от лошите).В смисъл дори и да избием всички бактерии в аквариума,след приключване на лечението с връщането на старата керамика не се ли връщат и лошите бактерии?
540л Южна Америка

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

kamos

Хайде и тука, че да го четат после на едно място.
Ползвах препарата и съм доволен от резултата. По същата логика реших да не махам филтъра и засега/ седмица и половина след лечението/ нямам никакви ядове, но съм на обичайния си ритъм за опресняване два пъти седмично по 30 процента.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Raven

Сложна система се получава, ако махнеш канистъра- трябва да го включиш да работи на друг аквариум докъто трае третирането с препарата.
Иначе за около два- три часа всичко измира в него.Освен това трябва да слагаш друг филтър на аквариума в който ще третираш.
Изобщо това ми се струват някакви сложни гимнастики.
Когато съм третирал с антибиотици при мен или съм презапускал канистъра ако е бил на подходящо време за това, или просто не съм  го пипал.И в двата случая не съм виждал някакви проблеми, дори напротив.
На два пъти забелязвам че след едноседмично третиране с антибиотик без да пипам канистъра след това растенията ми тръгват по добре, очевидно е.Според мен това е в следствие на унищожаването на преработващите амоняка бактерии в канистъра- така този амоняк отива за растенията.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

}|{opukc

03.04.2010 10:04 #4 Last Edit: 03.04.2010 12:16 by }|{opukc
Принципно третираме с антибиотици предимно рибите си. Накои видове бактерии и паразити имат по-дълъг инкубационен период, заради, което се препоръчва и по-следващо третиране след няколко дни. Ако преместиме филтъра, трябва да сме сигурни, че ще е за достатъчно дълго време, в което, болестотворните организми няма да намерят приемник и ще умрат сами. Аз също не правя гимнастиката с филтъра, но дискусите определено реагират доста зле, когато се влоши водата, стават апатични, губят цвят и не са активни при хранене. Препоръчително е този период да се правят по-чести и в по-гогеми количества смяна на вода.

Raven

Другото нещо заради което си мисля че е глупост това с канистъра - не остават ли болестотворни бактерии в него?
И ако не го третираме с антибиотика ние практически го запазваме като огнище на заболяването, което след това активираме наново.

При всяко положение си мисля че е по добре канистъра да се третира заедно с целият аквариум, и вече след това ако има нужда да се презапусне, това зависи от колко време работи и колко е замърсен.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

rakim

Цитат на: Raven - 03.04.2010 10:08
Другото нещо заради което си мисля че е глупост това с канистъра - не остават ли болестотворни бактерии в него?
И ако не го третираме с антибиотика ние практически го запазваме като огнище на заболяването, което след това активираме наново.

При всяко положение си мисля че е по добре канистъра да се третира заедно с целият аквариум, и вече след това ако има нужда да се презапусне, това зависи от колко време работи и колко е замърсен.
Точно това имах в предвид.
540л Южна Америка

pro_filer

А имате ли наблюдения как влияе препарата върху скаридите? В указанията бях чел, че ги предпазва, но някой пробвал ли го е с ред чери примерно?

Similar topics (1)

6263

Публикации: 9
Прегледи: 5379